احضار چهره های هنری و سیاسی به دادسرا

نمانامه: رسانه های دولتی ایران از احضار برخی چهره های سینمایی و فرهنگی به دادسرا خبر دادند. به نقل از خبرگزاری قوه قضاییه، محمود صادقی، پروانه سلحشوری و یحیی گل‌محمدی از جمله افراد احضار شده هستند.

در این گزارش آمده است: در پی برخی اظهارنظرهای بدون استناد در مورد وقایع اخیر، همچنین انتشار مطالب تحریک‌آمیز در جهت حمایت از اغتشاشات خیابانی، از سوی برخی چهره‌های سیاسی و همچنین تعدادی از سلبریتی‌ها، این افراد امروز جهت پاسخگویی به مقام قضایی به دادستانی تهران احضار شدند.

طی روزهای گذشته از تعدادی افراد، در مورد صحت ادعاهای تحریک‌آمیز مطرح شده در مورد اغتشاشات مستندات و ادله خواسته شده که با گذشت چند روز تاکنون هیچ مستند و دلیلی ارائه نشده است و در نتیجه این افراد جهت توضیح درخصوص مطالبی که منتشر کرده‌اند به دادسرا احضار شده‌اند.

در همین رابطه طی یک هفته گذشته نیز پنج نفر از چهره‌ها سینمایی جهت پاسخگویی به اتهام انتشار مطالب غیرمستند و تحریک‌آمیز به دادسرا احضار شدند. الناز شاکردوست، میترا حجار، باران کوثری، سیما تیرانداز و هنگامه قاضیانی این افراد هستند و  سه فرد دیگر نیز باید طی روزهای آتی می بایست در مورد مطالب مطرح شده به قوه قضائیه پاسخگو باشند.

این گزارش حاکی است حسن عباسی، رییس اندیشکده یقین که اتهاماتی را به فوتبالیست‌ها وارد کرده بود نیز برای پاسخگویی به مقام قضایی، به دادستانی احضار شده است.

همچنین شنیده‌های غیررسمی حاکی است که برخی بازیگران مرد نیز ممنوع از کار شده‌اند. حمید فرخ‌نژاد که قرار بوده در یکی از پروژه‌های سینمایی بنیاد فارابی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کارگردانی مهرداد خوشبخت ایفای نقش کند، گویا از این فیلم کنار گذاشته شده است. همچنین آموزشگاه سینمایی هومن سیدی که فیلم “جنگ جهانی سوم” را در اسکار دارد، در آستانه لغو مجوز قرار گرفته است.

انتهای پیام/