تقدیر از کارگردان «پریسان» در مراسم «ستارگان درخشان» ترکیه

نمانامه: فیلم سینمایی «پریسان» به کارگردانی کامبیز بابایی که در حال حاضر در نوبت اکران عمومی به سر می‌برد، در مراسم «ستارگان درخشان» کشور ترکیه به نمایش درآمد و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. در این مراسم از کامبیز بابایی به دلیل به تصویر کشیدن تلاش‌های کادر درمان در زمان شیوع ویروس کرونا تقدیر به عمل آمد.
بابایی پس از دریافت جایزه «بهترین کارگردان فیلم بین‌المللی» این مراسم اظهار داشت: «پریسان» تقدیر کوچکی از کلیه اعضای کادر درمان است که در دوران همه‌گیری ویروس کرونا با فداکاری و ایثار به مداوای بیماران پرداختند. مردم در آن مقطع سختی زیادی را متحمل شدند و بسیاری به دلیل شیوع این ویروس عزیزانشان را از دست دادند. امیدوارم با نمایش «پریسان» در ایران بتوانیم ذره‌ای کوچک از زحمات این عزیزان را جبران کرده باشیم.
در این مراسم نام‌های شناخته شده سینمای ترکیه از جمله اوزگه اولوسوی، کرم آلیجی، نسلیهان اوزکایا، کیوانچ تاتلی و دوغانجان اوزادلی و همچنین دیانا حداد و مریم حسین از امارات و نرمین محسن از عربستان و منال بوعلی، سونیا یونسی و وسیمه المیل از تونس نیز حضور داشتند.
«پریسان» ضمن روایت تلاش‌های قهرمانانه کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و داستان کسانی که جان خود را در اثر همه‌گیری ویروس کرونا از دست داده‌اند، به این موضوع نیز می‌پردازد که چگونه افراد صاحب قدرت و پول در زمان‌های سخت به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن به قاچاق دارو و واکسن پرداختند.
در این فیلم بازیگرانی همچون فرهاد قائمیان، ثریا قاسمی، سیاوش طهمورث، مهدی کوشکی، لیندا کیانی، صحرا اسداللهی، هامون سیدی، سیاوش چراغی‌پور، سپیده مظاهری و نادیا شادمان حضور دارند.