تندیس نقره‌ای جشنواره تی‌ آر تی به «گیسلو» رسید

نمانامه: فیلم مستند بلند «گیسلو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدصادق اسماعیلی، از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موفق به کسب تندیس نقره‌ای و جایزه بخش بین‌الملل چهاردهمین دوره جشنواره تی ‌آر تی ترکیه شد.

جشنواره بین‌المللی تی ‌آر تی TRT، باهدف حمایت و ترویج فیلم مستند از طریق اهدای جوایز در بخش‌های ملی و بین‌المللی در کشور ترکیه برگزار می‌شود. بخش بین‌المللی و در نهایت اهدای جوایز این جشنواره، بر داستان‌هایی تمرکز دارد که ارزش‌های بشردوستانه و جهانی را با توجه بر انسانیت، طبیعت و غنای فرهنگی، بیشتر نمایان کرده‌اند.
چهاردهمین دوره این جشنواره مستند از ۱۴ تا ۱۷ دسامبر ۲۰۲۳( ۲۳ تا ۲۶ آذرماه ۱۴۰۲) در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

مستند بلند «گیسلو» پیش‌ازاین، در جشنواره‌های بین‌المللی «بیگ اسکای» آمریکا و مونترال کانادا حضور داشته و در بخش مسابقه پانزدهمین دوره جشنواره «سینما حقیقت» ایران، کاندید جایزه بهترین کارگردانی، تدوین و آهنگ‌سازی، شده است.

«گیسلو» راوی داستان زندگی دختری به نام زهراست که سال‌ها قبل ربوده و مجبور به ازدواج و زندگی در افغانستان شده است. او در تلاش است تا بخشی از هویت ازدست‌رفته خود را با طلاق و گرفتن شناسنامه برای کودکانش برگرداند.

عوامل دیگر این مستند عبارتند از:
مشاور کارگردان: مهرداد اسکویی، فیلم‌بردار: زانیار لطفی، تدوین: امیر ادیب‌پرور، صداگذار: محمدحسین ابراهیمی، آهنگ‌ساز: افشین عزیزی، صدابردار: میثم شفیعی، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فتوره‌چیان، برنا جمشیدی، مدیر تولید: عارفه رضامند پارسائی، مدیر برنامه‌ریزی: مهدی ایمانی شهمیری، دستیار کارگردان: مریم حدادی وحید دانا، گرافیست: امین ‌زاده تقی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز.