جایزه بهترین فیلم جشنواره آستوریا به «خاکخونی» رسید

نمانامه: به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، «خاکخونی» به نویسندگی و کارگردانی حجت حسینی و تهیه‌کنندگی حجت حسینی و دانیال گورانی موفق شد جایزه بهترین فیلم کوتاه بین‌الملل ششمین دوره جشنواره آستوریا را کسب کند؛ همچنین این فیلم کوتاه در ادامه حضور جهانی خود به دوازدهمین دوره جشنواره جایزه کارپینو ویسیانو ایتالیا نیز راه یافت.

جشنواره فیلم آستوریا Astoria با هدف حمایت ویژه‌ و تمرکز بر موضوعات مرتبط با گروه‌های که در جامعه نادیده گرفته می‌شوند مانند افراد معلول، زنان و مهاجران و…  شکل گرفته است. فیلم‌های منتخب در ماه ژوئن (خرداد) در منطقه هنری کافمن در آستوریا به نمایش گذاشته و مراسم اختتامیه ششمین دوره این جشنواره در نیویورک آمریکا برگزار شد.

جشنواره فیلم جایزه کارپینو ویسیانو  PREMIO CARPINO VISCIANO با هدف آگاهی‌بخشی و بازیابی شأن و هویت انسان در معضلات جمعی و در کل رقابتی ملی و بین‌المللی فیلم‌های کوتاه با مضمون اجتماعی است. دوازدهمین دوره این رویداد از تاریخ ۶ تا ۹ جولای ۲۰۲۳ (۱۵ تا ۱۸ تیرماه ۱۴۰۲) در شهر ویسیانو ایتالیا برگزار می‌شود.

«خاکخونی» پیش از این جشنواره‌ها، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره ریترن آلمان و جایزه تقدیر بهترین فیلمنامه از جشنواره کافوسکاری ایتالیا شده و به جشنواره‌های سینه‌نوا پرتغال، ارزنجان ترکیه، داکای بنگلادش، نیاک آمریکا، آستین آمریکا و رگنسبورگ آلمان نیز راه یافته است.

در  معرفی «خاکخونی» آمده است:

بیابون که خدا نداره، دخترو اگه گیر نا اهل بیفته، نمیذارن قدم از قدم برداره!   میثم دامن‌زه، ساناز روشنی، سمانه مهدی‌پور، میلاد اشکالی و یاسر ساغری در این فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته‌اند و پخش جهانی آن بر عهده کمپانی مستقل مورچه است.

عوامل «خاکخونی» عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: حجت حسینی، تهیه‌کننده: حجت حسینی، دانیال گورانی، گروه فیلم‌برداری: امیرحسین نوش‌آذر، افشین بیگی، مدیر فیلم‌برداری: شایان حبیبی با تشکر از حامد خدیو، تدوین: شیدا گرجی، صداگذار: رامین ابوالصدق، مدیر صدا‌برداری: حسن کرامت‌فر، طراح‌ صحنه و لباس: گروه هنری الف، تصحیح رنگ و نور: فربد جلالی، گریم: مینا قابلی، گروه تولید: محمد سعید حسنی، سعید ملکی، گروه کارگردانی: سمانه مهدی‌پور، بیتا پهلوانی، منشی صحنه: سارا طالبیان، طراح پوستر: متین خیبلی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز