«خاکخونی» برنده جایزه افتخاری جشنواره آستین شد

نمانامه: فیلم کوتاه «خاکخونی» به نویسندگی و کارگردانی حجت حسینی، موفق به کسب جایزه افتخاری بهترین فیلم روایی از جشنواره آسیایی آمریکایی آستین شد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، «خاکخونی» به نویسندگی و کارگردانی حجت حسینی و تهیه‌کنندگی حجت حسینی و دانیال گورانی، موفق به کسب جایزه افتخاری بهترین فیلم کوتاه بخش روایی پانزدهمین دوره جشنواره آسیایی آمریکایی آستین شد. این فیلم در ادامه حضور جهانی خود به بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم ایسکیا گلوبال در ایتالیا نیز راه یافت.

جشنواره فیلم آسیایی آمریکایی آستین AAAFF با حمایت از استعدادهای خلاق هنرمندان آسیایی آمریکایی، فرهنگ‌ها و تجربیات آسیایی و آسیایی آمریکایی را از طریق هنرهای رسانه‌ای ترویج می‌کند. در بیانیه هیئت داوران درباره علت انتخاب «خاکخونی» آمده است: «این فیلم در یک بازی پر تنش و بلند، مخاطب را در گردابی از هرج‌ومرج و ناامیدی انسانی فرو می‌برد. بعد از یک اوج اضطراب‌آور، پایان آن مدت‌ها پس از تیتراژ، سؤالاتی را در ذهن برمی‌انگیزد.»

جشنواره جهانی فیلم ایسکیا گلوبالIschia Global از سال ۲۰۰۳ با هدف اعطای جایزه هنری به آثار داخلی و بین‌المللی که بر ارزش سینمای ایتالیا و سینما خارج از ایتالیا افزوده‌اند، متولد شد. آثاری که به معرفی جغرافیای جهان خود، واقعیت انسانی، تاریخی و اجتماعیِ زنده در آن پرداخته و مخاطب سینما با تماشای آن آثار به طور مستقیم با فرهنگ، سنت و زیبایی‌های جامعه، ارتباط حسی مستقیم برقرار کنند. ریاست این دوره جشنواره ایسکیا برعهده جیم شریدان فیلم‌ساز ایرلندی و خالق آثار پای چپ من، به نام پدر، در آمریکا، برادران و… است. در دوره‌های گذشته، بزرگان سینمای جهان مثل: الیور استون، جوزپه تورناتوره، مونیکا بلوچی، آنتونیو باندراس، ساموئل ال جکسون، کریستوفر والتز و… مهمان افتخاری این جشنواره بوده‌اند.
بیست و یکمین دوره ایسکیا گلوبال از ۹ تا ۱۶ جولای(۱۸ تا ۲۵ تیرماه ۱۴۰۲) در جزیره ایسکیای ایتالیا برگزار خواهد شد. «خاکخونی» پیش از حضور در این جشنواره‌، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم جشنواره آستوریا، جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره ریترن آلمان و جایزه تقدیر بهترین فیلمنامه از جشنواره کافوسکاری ایتالیا شده و به جشنواره‌های کارپینو ویسیانو ایتالیا، سینه‌نوا پرتغال، ارزنجان ترکیه، داکای بنگلادش، نیاک آمریکا و رگنسبورگ آلمان نیز راه یافته است.

در معرفی «خاکخونی» آمده است:

بیابون که خدا نداره، دخترو اگه گیر نا اهل بیفته، نمیذارن قدم از قدم برداره!

میثم دامن‌زه، ساناز روشنی، سمانه مهدی‌پور، میلاد اشکالی و یاسر ساغری در این فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته‌اند و پخش جهانی آن بر عهده کمپانی مستقل مورچه به مدیریت حسن نجم‌آبادی است.

عوامل «خاکخونی» عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: حجت حسینی، تهیه‌کننده: حجت حسینی، دانیال گورانی، مدیر فیلم‌برداری: شایان حبیبی با تشکر از حامد خدیو، گروه فیلم‌برداری: امیرحسین نوش‌آذر، افشین بیگی، تدوین: شیدا گرجی، صداگذار: رامین ابوالصدق، مدیر صدا‌برداری: حسن کرامت‌فر، طراح‌ صحنه و لباس: گروه هنری الف، تصحیح رنگ و نور: فربد جلالی، گریم: مینا قابلی، گروه تولید: محمد سعید حسنی، سعید ملکی، گروه کارگردانی: سمانه مهدی‌پور، بیتا پهلوانی، منشی صحنه: سارا طالبیان، طراح پوستر: متین خیبلی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز