درباره فیلم «پری» ساخته سیامک اعتمادی

پایگاه خبری نمانامه: فیلم سینمایی «پری» جزو نخستین انتخاب‌های جشنواره برلین ۲۰۲۰ برای بخش پانوراما است. این فیلم به کارگردانی سیامک اعتمادی در سال ۲۰۱۷ که به فوند -ارو ایماژ- ویژه آثار اروپایی از سوی یونان داده شده بود پذیرفته و مبلغ یکصد‌وهفتادهزار یورو کمک هزینه ساخت دریافت کرده بود.
سیامک اعتمادی پس از دریافت کمک هزینه، با همکاری کمپانی‌هایی از فرانسه هلند و بلغارستان بودجه نهایی فیلم را فراهم کرد.
او سرانجام در سال ۲۰۱۹ ساخت فیلم «پری» به پایان رساند. سیامک اعتمادی در تهران به دنیا آمده، تحصیلات سینمایی‌اش را در لندن به پایان رساند و سپس به یونان رفته و مقیم این کشور شد.
او از سال ۲۰۰۱ شروع به ساختن فیلم کوتاه کرد و تا سال ۲۰۱۲ سه فیلم کوتاه ساخت. اعتمادی درحال حاضر در اتن زندگی و کار می‌کند و جدای از فیلمسازی، به عنوان بازیگر در تئاتر و تلویزیون هم فعالیت دارد. او قبلا فیلمنامه‌ای هم نوشته بود که در بخش سینه فونداسیون جشنواره کن از میان ۱۵ پروژه دیگر پذیرفته شد.
ماجرای فیلم «پری» مربوط به یک پسر جوان دانشجوی ایرانی در یونان است که قرار بوده به بدرقه پدر و مادر خود که به فرودگاه رسیده‌اند برود تا آنان را به شهر آتن ببرد. ولی به فرودگاه نمی‌رود.
پری و شوهرش که هر دو مسلمان هستند برای اولین بار است که به سفر خارج برای دیدار پسرشان رفته‌اند، آنها به جستجوی پسرشان بر می‌آیند اما به بن‌بست می‌خورند.
در این جستجو پری مادر این دانشحو از پا نمی‌نشیند با وجود اینکه بازگشت به وطن تنها چاره پیش پای اوست…