دومین دوره جایزه «ارغوان»

پایگاه خبری نمانامه: دومین دوره جایزه ادبی «ارغوان» در حوزه داستان کوتاه با موضوع «شب» برگزار می‌شود.

اوژن حقیقی دبیر دومین دوره جایزه «ارغوان» که توسط انتشارات هفت رنگ برگزار می‌شود گفت: دومین دوره جایزه «ارغوان» با پذیرش داستانِ کوتاه با هدف کشف و معرفی استعدادهای جوان و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، از اول دی‌ماه آغاز می‌شود. در دوره دوم این جایزه فرشته احمدی، فرهاد توحیدی، محمد چرمشیر، سپیده شاملو و مهسا محبعلی اعضای هیات انتخاب و احمد پوری، حسین سناپور و لیلی گلستان اعضای هیات داوران خواهند بود.
او درباره قوانین دومین دوره جایزه «ارغوان» اظهار کرد: داستان‌های کوتاه باید به صورت تایپ‌شده در فرمت‌های doc، docx و rtf در سامانه وب‌سایت جایزه ارغوان ثبت شوند و تکمیل فرم ثبت‌نام آنلاین هم برای حضور در جایزه، الزامی است. تعداد کلمات هر داستان کوتاه حداکثر ۳ هزار کلمه است و هر نویسنده تنها اجازه دارد یک اثر را به دبیرخانه جایزه ارسال کند. شرایط سنی شرکت در مسابقه حداکثر ۳۰ سال است و در صورت کپی‌برداری یا استفاده از آثار دیگران، داستان مورد نظر حذف خواهد شد. داستان‌هایی در این جایزه بررسی می‌شوند که در جوایز ادبی دیگر حائز رتبه نشده و یا پیش‌تر به چاپ نرسیده باشند.
دبیر برگزاری جایزه «ارغوان» افزود: شرکت کنندگان نباید کتاب چاپ شده ای در بخش داستان کوتاه و یا بلند چه به صورت فردی و یا گروهی داشته باشند.همچنین قوانین، مناسبات و هنجارهای جامعه در انتخاب داستان‌های کوتاه برای شرکت در مسابقه در نظر گرفته خواهد شد.
مهلت ارسال آثار از یکم دی ۱۳۹۷ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ خواهد بود. جایزه‌ها نیز به شرح زیر اعلام شده است:جایزه‌ منتخب هیات داوران: برای نفر اول، تندیس جایزه‌ ارغوان، لوح تقدیر، و مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی و برای نفرات بعدی لوح تقدیر و همچنین انتشار آثار ۱۰ نفر اول به صورت یک جلد کتاب توسط نشر مرکز.
جایزه ویژه هیات داوران :شرکت در یک دوره کارگاه داستان نویسی برای ۱۰ نفر برگزیده هیات داوران
اختتامیه این جایزه با معرفی برندگان، خردادماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.