سریال «اَنگل» به کارگردانی «بونگ جونگ هو» ساخته می‌شود

پایگاه خبری نمانامه: شبکه «HBO» آمریکا از آغاز ساخت یک سریال کوتاه بر اساس فیلم تحسین‌شده «اَنگل» به کارگردانی «بونگ جونگ هو» خبر داد. «یونگ جون هو» کارگردان کره‌ای و «آدام مک‌کی» سینماگر آمریکایی هر دو در حال مذاکره برای تهیه‌کنندگی اجرایی این سریال هستند اما هنوز مشخص نیست این مینی سریال کاملا برگرفته از فیلم سینمایی «اَنگل» است و یا به نوعی دنباله آن محسوب می‌شود.

فیلم «اَنگل» اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ تجربه کرد، جایی که موفق به کسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم شد و هفته گذشته نیز درجوایز گلدن گلوب برنده شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی شد. این فیلم همچنین در جوایز اسکار ۲۰۲۰ نیز در دو شاخه بهترین فیلم و بهترین فیلم بین‌المللی از شانس‌های اصلی کسب جایزه است.

داستان این فیلم درباره خانواده فقیر “کیم” است که نفر به نفر به دورن خانواده ثروتمند “پارک”  نفوذ می‌کنند. در این فیلم که به موضوع اختلاف طبقاتی در کشور کره‌جنوبی می‌پردازد، «سونگ کان هو»، «لی سان کیون»، چو یو ژئونگ» و «چوی وو شیک» بازیگران اصلی هستند.

ابن فیلم تاکنون از سوی  حلقه منتقدان فیلم نیویورک،  هیات ملی نقد فیلم آمریکا، انجمن منتقدان لس‌آنجلس و تورنتو، انجمن ملی منتقدان آمریکا  و …  نیز به عنوان بهترین فیلم خارجی سال ۲۰۱۹ معرفی شده است.