سریال های نمایش خانگی در اختیار صداوسیما!

 

پایگاه خبری نمانامه: سریال‌های نمایش خانگی که این روزها به عنوان یکی از سرگرمی‌های پرطرفدار مخاطبان در عرصه محصولات نمایشی مطرح شده‌اند، مدت‌هاست که تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) منتشر می‌شوند یعنی گذراندن مرحله نظارت و ممیزی در کارگزاری های زیرمجموعه ساترا برای دریافت پروانه نمایش ضروری است. همچنین در سالجاری ساترا شرط لزوم دریافت پروانه ساخت را نیز به این حوزه اضافه کرده است.

حال طبق جدیدترین اطلاعات اعلام شده، ساختار نظارت ساترا بر این محصولات در ماه‌های گذشته تغییراتی کرده و اکنون دو شورای پروانه تولید سریال‌ها و شورای پروانه انتشار محتوای نمایشی وظیفه نظارت بر محصولات تازه این عرصه را بر عهده دارند. اعضای این دو شورا نیمه مرداد ماه معرفی شدند.

بر اساس اعلام روابط عمومی رسانه ملی، اعضای حقیقی شورای پروانه تولید سریال‌ها عبارتند از حجت‌الاسلام محمد قمی، منصور واعظی، علی‌اصغر پورمحمدی، محسن مهاجرانی، پرویز شیخ‌طادی و غلامرضا میرحسینی.

اعضای حقیقی شورای انتشار محتوای نمایشی رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر نیز علی‌اصغر پورمحمدی، محسن مهاجرانی، محمدرضا جعفری جلوه و عبدالکریم خیامی‌ معرفی شده‌اند.

با توجه به آن که همه این اعضا حقیقی‌اند، مشخص نیست آیا در این دو شورا، اعضای حقوقی نیز حضور دارند که تاکنون معرفی نشده‌اند یا نه.

در اطلاع‌رسانی روابط عمومی صداوسیما درباره دو شورای تازه، اشاره نشده که احکام انتصاب اعضای این شوراها از سوی چه کسی صادر شده، اما بر اساس پیگیری‌های صبا، اعضای شوراهای پروانه تولید سریال‌ها و پروانه انتشار محتوای نمایشی از سوی عبدالعلی علی‌عسکری رییس سازمان صداوسیما منصوب شده‌اند؛ امری که از کانال اعلام این خبر نیز که روابط عمومی صداوسیماست، می‌توان برداشت کرد.

این در حالی است که پیشتر احکام انتصاب مسئولان مختلف ساترا که وظیفه نظارت بر محصولات نمایش خانگی را برعهده داشتند، از سوی محمدصادق امامیان رییس ساترا و معاون رییس صداوسیما صادر می‌شد.