سوءتفاهم | به کارگردانی احمدرضا معتمدی بزودی روی پرده سینما

پایگاه خبری نمانامه: احمدرضا معتمدی کارگردان فیلم سینمایی «سوءتفاهم» درباره آخرین وضعیت اکران این فیلم  گفت: «پس از چند مرحله مونتاژ هم اکنون نسخه نهایی فیلم سینمایی «سوءتفاهم» در ۹۰ دقیقه آماده اکران است. تا آنجا که اطلاع دارم تهیه کننده پروژه در حال حاضر مشغول مذاکره با چند پخش کننده و انعقاد قرارداد با یک سرگروه برای اکران فیلم است. هر چند با وضعیت اکرانی که این روزها فیلم ها با آن مواجه اند فعلاً گویا اولویت با نمایش آثار کمدی است و این ژانر خواهان بسیاری نیز دارد. با این حال جدا از نمایش عمومی فیلم در داخل کشور نیم نگاهی نیز به جشنواره های خارجی داریم».
وی افزود: «فکر می کنم فصل پاییز بهترین زمان ممکن برای اکران فیلم باشد. با این حال باید ببینیم شرایط به چه شکل پیش می رود و در نهایت تهیه کننده و پخش چه زمانی را برای نمایش فیلم در نظر می گیرند».
این کارگردان در پایان درباره دیگر فعالیت های خود گفت: «این روزها برای فیلمنامه جدیدم اتودهایی زده ام ولی هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ام. متأسفانه همانطور که اعلام کردم اکثر تهیه کنندگان با توجه به موفقیت ژانر کمدی در گیشه این روزها تنها به دنبال ساخت آثار اینچنینی هستند. حتی ساخت کمدی فاخر نیز دیگر خریداری ندارد و همین کار را مقداری با مشکل مواجه می کند».
احمدرضا معتمدی در حال حاضر فیلم سینمایی «راه رفتن روی سیم» را با بازی احمد مهران فر، هومن برق نورد، اندیشه فولادوند، سیدمهرداد ضیایی و حامد کمیلی آماده اکران دارد. فیلمی که قرار است بزودی روی پرده رود.

 

در فیلم «سوءتفاهم» مریلا زارعی، پژمان جمشیدی، هانیه توسلی، کامبیز دیرباز، و اکبر عبدی و مهدی فخیم زاده به ایفای نقش پرداخته اند.
داستان ساخته احمدرضا معتمدی ماجرای یک گروگانگیری است که همه چیز در متن واقعیت پیش می رود، اما با گذشت زمان این شبهه پیش می آید که این حادثه بیشتر شبیه یک «سوءتفاهم» یا توهم است. و اما در متن توهم هنوز عناصری از واقعیت به چشم می آید. همزمان با گسترش این ابهام، ماجرای گروگانگیری نیز به پیش می رود و… .
اولین نمایش «سوءتفاهم» در جشنواره فیلم فجر سال گذشته بود.
معتمدی ساخت فیلم های سینمایی «آلزایمر»، «قاعده بازی»، «دیوانه ای از قفس پرید»، «زشت و زیبا» و «هبوط» را در کارنامه خود دارد.
اسامی کامل عوامل اصلی پشت دوربین «سوءتفاهم» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: احمدرضا معتمدی، تهیه کننده: جلیل شعبانی، مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمانفر، طراح صحنه: کیوان مقدم، طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانی، صدابردار: مهران ملکوتی، طراح لباس: سارا سمیعی، تدوین: نازنین مفخم، صداگذاری و میکس: پرویز آبنار، مدیر تولید: پیمان جعفری، دستیار و برنامه ریز: حسین فلاح، عکاس: نادر فوقانی، دستیار تولید: سهراب دادگستر، مدیر تدارکات: عطاا… مقدسی، فیلمبردار پشت صحنه: محمود نجفی و مشاور رسانه ای: علی سعد.