سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت»

پایگاه خبری نمانامه: دبیر سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» تأکید کرد آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۴ اردیبشهت‌ماه است و این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود.

وجیه‌اله شیرمحمدی دبیر سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» در فاصله یک هفته مانده به پایان مهلت شرکت در این رویداد گفت: فراخوان این دوره از جشنواره را با موضوع «شادی» سال گذشته منتشر کردیم اما از زمان نشر فراخوان در کشور عزیزمان اتفاقات و حوادث متعدد و تلخی رخ داد و ناگزیر تاریخ جشنواره را تغییر دادیم. به امید اینکه با آمدن عید نوروز و نو شدن سال، روزهایى شاد و پرنشاط در انتظار سرزمینمان و مردمش باشد.
وی ادامه داد: البته شیوع ویروس کرونا هم بار دیگر جشنواره «هشت» را که موضوع آن «جلوه‌های شادی و نشاط در تمام زوایای زندگی ایرانی اسلامی» بود، تحت‌الشعاع قرار داد، اما از سوی دیگر شاهد همدلى و همنوایی مردم در مبارزه با کرونا بودیم و این همدلی در خانه ماندن‌ها، اماکن درمانی، شرکت‌های تولیدی محصولات بهداشتی، مساجد، گروه‌های جهادی و … بودیم. از این رو، بخش «همدلی اجتماعی» را به جشنواره اضافه کردیم تا قدردان و بازتاب‌دهنده گوشه‌ای از همدلی هموطنانمان در مبارزه با ویروس کرونا باشیم.
شیرمحمدی اضافه کرد: با احترام به شرکت‌کنندگانی که در وقت مشخص در این رویداد شرکت می‌‌کنند، مهلت شرکت در جشنواره «هشت» تمدید نخواهد شد.
سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» به همت شرکت نقش رؤیای بهشت با همراهی بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. مسعود زنده‌روح کرمانی، محمود مروتی و کیارنگ علایی عکس‌های جشنواره را داوری می‌کنند.
در بخش اصلی علاوه بر تندیس جشنواره و لوح افتخار، به نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۴۰، ۲۵ و ۱۵ میلیون ریال اهدا می‌شود. همچنین جلوه‌های شادی در حرم مطهر رضوی و سایر بقاع متبرکه نیز بخش ویژه سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» است که به عکاس برگزیده این بخش، ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد. به ۴ برگزیده بخش همدلی اجتماعی هم مجموعاً ۴۰ میلیون ریال وجه نقد اهدا می‌شود.