تهیه‌کننده سریال مطرح کرد:

صبر کنید! برای قضاوت درباره «عقرب عاشق» زود است!

نمانامه: سیدرضا محقق، تهیه‌کننده سریال «عقرب عاشق» در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این‌که اگر جلوه‌های ویژه و موقعیت‌های فضایی سریال درنمی‌آمد، کار قطعا با شکست مواجه می‌شد گفت: در ابتدا دنبال این بودم کار جدید و متفاوتی بسازم؛ چرا که در فضای سینما می‌دیدم افرادی که سمت این ژانر رفتند در بخش جلوه‌های ویژه و فضایی به مشکل برمی‌خورند و همین مسائل برای دیگرانی که می‌خواستند در این ژانر کار کنند امکان را به صفر می‌رساند. بعد از این‌که با حسین سهیلی‌زاده صحبت کردم مطمئن‌تر شدم چون در مقام کارگردان باید کسی کنارم می‌بود که بتوانم روی تجربه‌اش حساب کنم؛ وگرنه علاوه بر ریسک بحث جلوه‌های ویژه فضایی باید ریسک مجددی در باب کارگردانی می‌کردم.
وی در پاسخ به این‌که آیا جلوه‌های ویژه همانطور که می‌خواستید درآمد؟ خاطرنشان کرد: خودم الان بسیار از این سریال راضی هستم و واقعا هنرمندان جلوه‌های ویژه «عقرب عاشق» خیلی خوب کار کردند. برخی دوستان که کارهای جلوه‌های ویژه ما را می‌بینند می‌گویند همه نماها سمپل است و از اینترنت خریدند، اما واقعیت این است که این‌ها را دو جوان ۲۵ ساله در عرض دو سال ساختند که مطمئنم آینده درخشانی خواهند داشت و قطعا به سینمای ایران کمک خواهند کرد. جلوه‌های ویژه دستم را در «عقرب عاشق» پر نگه داشته است و اگر این جلوه‌ها و موقعیت‌های فضایی درنمی‌آمد، این کار با شکست قطعی مواجه می‌شد.
این تهیه‌کننده سینما درباره این‌که فکر می‌کند مخاطب قابلیت همذات‌پنداری با «عقرب عاشق» را دارد؟ بیان کرد: به‌نظرم الان مخاطب در نقطه‌ای از ابهام قرار دارد و نمی‌داند که این سریال به چه جهتی جلو می‌رود. در واقع مخاطب حالتی از شوک را درون خود دارد که اصلا این سریال چیست و چرا باید در ایران چرا چنین سریالی را ببیند. ما کاری تماما فضایی نساختیم و صرفا یک اثر فانتزی، علمی و تخیلی است که در آن بخش ملودرام قصه رئال است، خرده روایت‌های فضایی که در قصه وارد می‌شوند، زمینه اصلی بخش زمینی ما را تشکیل می‌دهد و در هر قسمت هم ویژوال و ژانر فانتزی بیش از سه دقیقه نیست، اما می‌توان گفت شروع خوبی برای تولید این نوع کارها و سریال‌سازی در این ژانر است.
وی تصریح کرد: برخی قضاوت می‌کنند و می‌گویند خارجی‌ها کارهای بهتری ساختند و نمونه ایرانی قابل مقایسه نیست، خوب بله. آنها ۵۰۰ میلیون دلار هزینه می‌کنند ولی کل هزینه «عقرب عاشق» یک میلیون دلار هم نشده است و ما نمی‌توانیم خودمان را با آن‌ها مقایسه کنیم، اما در بخش‌های مختلف مثل جلوه‌های ویژه هوشمندانه عمل کردیم و قطعا مخاطب رفته رفته ارتباط خوبی با این سریال پیدا می‌کند و به‌نظرم باید تا قسمت‌های بعد کمی صبوری کنیم. ناگفته نماند که آمار رضایت این سریال در مجموعه نماوا از ۷۹ درصد به ۹۳ درصد رسیده است.
محقق در پایان تأکید کرد: می‌بایست به سریال‌ها فرصت داد و نباید بر اساس یک قسمت، سریال ۲۰ قسمتی را قضاوت کنیم. قطعا اتفاقات خوبی در «عقرب عاشق» است و امیدوارم مردم هم آن را دوست داشته باشند. خودم می‌خواستم کار متفاوتی انجام بدهم و این سریال شروع خوبی در ایران بود و امیدوارم این نمونه کارها ادامه داشته باشد. حتی برای پخش خارجی «عقرب عاشق» هم به من پیشنهاد دادند که امیدوارم خروجی آن در ادامه مورد رضایت واقع شود. سینمای ایران خارج از مرزهای این کشور، سینمای شریفی است قطعا ما در این ژانر می‌توانیم کارهای فاخری را تولید کنیم که مورد قبول باشد.