فریبا طالبی بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم « رفت»

فریبا طالبی متولد ۱۳۶۴ در مشهد، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر و فارغ التحصیل رشته بازیگری در دانشگاه هنر تهران است . وی فعالیت خود را از سال ۹۲ با طراحی لباس به همراه امیر صد هَزاری همسرش آغاز نمود که هر دو توانستند در دی ماه سال ۹۶ جایزه بهترین طراحان لباس در جشنواره مد و پوشاک را از آن خود کنند.

وی در آثاری چون فاصله‌ها (سهیلی‌زاده)، پله آخر (علی مصفا)، راه بهشت (مهدی صباغ‌زاده)، رویای کاظم (علی شاه‌حاتمی)، اینک بهشت (صادق آشتیانی) ، فیلم تلویزیونی آرزوهایت را به خاک نسپار ، تله فیلم اشک انار و … ایفای نقش کرده است.

وی همچنین در سال ۱۳۹۸ برای بازی در فیلم «رفت» به کارگردانی مهدی اسماعیلی در جشنواره فیلم سالنتوی ایتالیا توانست به عنوان بهترین بازیگر زن انتخاب شود.

فریبا طالبی در این فیلم نقش دختری کر و لال را بازی می کند که با پدرش تنها در یک دهکده خالی از سکنه زندگی می کنند. پدر برای اینکه بتواند مردم روستا را مجاب به بازگشت به روستا کند در تلاش است قنات های مرده را احیا نماید. حضور یک پسر جوان در ادامه قصه باعث رابطه ی عاشقانه ای بین این دو می شود و همین موضوع بیص قصه را تحت شعاع قرار می دهد.
از ویژیگی های ممتاز این نقش که نظر داوران جشنواره فیلم سالنتوی ایتالیا را نیز به خود جلب نموده است می توان به نقش او به عنوان یک فرد کر و لال که فقط از راه چشم نقش قابل توجهی را به عهده گرفته است، اشاره داشت.

فیلم رفت به بحران آب که یکی از مهمترین موضوعات امروز دنیاست می پردازد و انتخاب لوکیشن و فضای خشکی که در فیلم به تصویر کشیده شده است، می تواند بیانگر عمق موضوع برای توجه هر چه بیشتر مخاطب به آن تلقی گردد.

فریبا طالبی همچنین در سریال «بهترین سالهای زندگی ما » به کارگردانی احمد کاوری و سریال کمدی اجتماعی به نام پردیس ساخته سعید نقد زاده را آماده پخش دارد.

عزت‌الله جامعی ندوشن و رامین محمدیان دیگر بازیگران فیلم «رفت» هستند.

عوامل این فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: مهدی اسماعیلی، تهیه کننده: محمدرضا رحمانی، مجری طرح: روایت هنر ایرانیان، مهدی رضایی، مدیرهنری: مهران یوسف‌زاده، تدوین: کاوه ایمانی، مدیر تولید: افشین الماسی، مدیر فیلمبرداری: محسن دهقان‌نژاد، صداگذاری و ترکیب صدا: حسین ابوالصدق، صدابردار: پویان تقی‌زاده، موسیقی: مینا مومنی، گریم: جنان صدفی، عکاس: آرام روستازاده، مدیر تدارکات: محمدعلی میرهاشمی، طراح پوستر:امیر عزیزخانی، تیزر: مهیار مرادمند، پخش بین الملل: کمپانی مستقل مورچه به مدیریت حسن نجم‌آبادی


برومند شکری