فیلم «آینده» زیر تیغ سانسور

امیر پورکیان: زیر بار سانسور نرفته‌ام

پایگاه خبری نمانامه: این کارگردان درباره فیلم‌ «آینده» با اشاره به سریال نمایش خانگی ممنوعه که ابتدا توقیف و بعد با اصلاحاتی روانه بازار شد، گفت: تجربه آن سریال باعث شد در برخورد با فیلم‌ «آینده» طور دیگری عمل کنم چون بعد از آن اتفاقاتی که در زمان انتشار سریال ممنوعه رقم خورد، دیگر حاضر نمی‌شوم یک اثر هنری که تعدادی هنرمند برای خلق آن زحمت کشیده‌اند را به تیغ سانسور بسپارم.

او مدعی شد: شاید دلیل این زمانی که صدور پروانه نمایش آینده طول کشید و از جشنواره هم کنار گذاشته شد همین بود.

وی تاکید کرد: تجربه سید ضیا هاشمی و درایت اعضای شورای پروانه نمایش بویژه نماینده محترم شورا دکتر هادی کریمی باعث شد که محتوای فیلم با سانسورهای بی‌دلیل آسیب نبیند و شخصا اعتقاد دارم حضور تهیه کننده با سابقه می‌تواند ناجی فیلمهایی مانند آینده باشد که به دنبال طرح دغدغه هستند.
همچنین سرمایه گذار این فیلم آقای سیاوش امین‌پور که استاد دانشگاه است، پای این زمان طولانی و حذف از جشنواره ایستاد تا نسخه شفافی از فیلم نمایش داده شود.
پورکیان افزود: با این حال علیرغم اینکه ‌متقاضی حضور در جشنواره بودیم و شنیدم که اعضای هیات انتخاب هم نظر مثبتی روی فیلم داشتند، اما در جشنواره نبودیم ‌و پروانه نمایش فیلم چند روز بعد از معرفی فیلم‌ها صادر شد. به هر حال نسخه نهایی «آینده» فعلا جهت حضور در فستیوال‌های بین المللی آماده نمایش است و همین نسخه در سینماهای کشور نیز اکران می‌شود.

فیلم سینمایی «آینده» روایتی از جامعه پر تلاطم امروز در خانواده است که پانته آ بهرام، کامبیز دیرباز، امیر جعفری،نیما شعبان نژاد، شهرام قائدی، علی استادی، شیرین یزدان بخش و بهاره افشاری از جمله بازیگران آن هستند.