فیلم سینمایی «کامیون» به نویسندگی و کارگردانی کامبوزیا پرتوی

 

پایگاه خبری نمانامه: فیلم سینمایی «کامیون» به نویسندگی و کارگردانی کامبوزیا پرتوی که برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد از آن تاریخ تاکنون در نوبت اکران مانده است. نکته جالب اینکه این فیلم پس از گذشت حدود یک سال و به دلایل نامعلوم موفق به دریافت پروانه نمایش نیز نشده بود تا اینکه روز شنبه (هشت دی ماه) به گفته کارگردانش پروانه نمایش آن سرانجام صادر شده است.
پرتوی در این باره به بانی فیلم گفت: «پس از یک سال و با رایزنی های فراوان پروانه نمایش فیلم روز شنبه صادر شد و حالا می توانیم برای اکران برنامه ریزی کنیم. هر چند به دلیل طولانی شدن پروسه دریافت پروانه نمایش، زمان مناسب برای اکران فیلم را از دست دادیم. با توجه به زمانی که تا پایان سال مانده و مشکلات عدیده ای که معمولاً فیلم های روی پرده در این زمان از سال با آن مواجه هستند، به هیچ وجه راضی به اکران در فصل زمستان نیستم و ترجیح می دهم فیلمم سال آینده و در زمان بهتری به نمایش درآید».
وی در پایان افزود: «پیش تر برای اکران قراردادی با سرگروه «کورش» منعقد کرده بودیم و حال با مهیا شدن شرایط نمایش فیلم نمی دانم با این وضعیت شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت».
پخش «کامیون» برعهده «نیمروز فیلم» قرار دارد.
سعید آقاخانی، تروسکا جولا، نسرین مرادی، نیکی کریمی و رامین راستاد بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.
«کامیون» بعد از ۱۳ سال دوری پرتوی از عرصه کارگردانی ساخته شده و در خلاصه داستانش آمده: یک راننده کامیون ایران، خانواده‌ای از اهالی کردستان عراق را برای یافتن پدر خانواده به تهران می‌آورد؛ اما در این میان خبری از پدر خانواده نیست… .
«کامیون» توانست در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را دریافت کند.
کامبوزیا پرتوی تاکنون فیلم‌های سینمایی «ماهی»، «گلنار»، «بازی بزرگان»، «کافه ترانزیت» و «پرده» را کارگردانی و با این آثار جوایز متعدد داخلی و بین‌المللی را از آن خود کرده است. وی همچنین نویسندگی فیلمنامه‌های «محمد رسول‌ا…»، «شیرک»، «دایره»، «ایستگاه متروک»، «هر شب تنهایی»، «دیشب باباتو دیدم آیدا»، «من ترانه ۱۵ سال دارم»، «خیابان‌های آرام» و… را برعهده داشته است.
دیگر عوامل اصلی «کامیون» عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی، فیلمبردار: مهدی اصلانی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: رامین راستاد، صدابردار: پرویز آبنار، طراح گریم: بابک اسکندری، طراح صحنه: بابک صبحی، مجری طرح: هومن احمدی توفیقی، عکاس: کسری پرتوی، تهیه‌کننده: کامبوزیا پرتوی، محصول: موسسه سینمایی خط سوم.