قاتل داریوش مهرجویی و همسرش دستگیر شد

نمانامه: سخنگوی پلیس از شناسایی قاتل داریوش مهرجویی و همسرش خبر داد. وی جزو دستگیرشدگان پلیس به عنوان مظنون بود. سردار “سعید منتظر المهدی” روز پنجشنبه گفت: دقایقی پیش قاتل اصلی که جزو دستگیرشدگان پلیس بود، پس از انجام اقدامات فنی، شناسایی و اتهام وی به قطعیت رسید.

سخنگوی پلیس افزود: بازجویی ها کماکان برای شناسایی همدستان و زوایای پنهان این قتل در حال انجام است. به زودی صحنه جرم بازسازی و اطلاعات تکمیلی ارائه خواهد شد.

داریوش مهرجویی و همسرش در تاریخ ۲۲ مهر در ویلای شخصی خود در کرج به قتل رسیدند. بر اساس اعلام سردار منتظرالمهدی سخنگوی فراجا متاسفانه در ویلای مرحوم مهرجویی دوربین مداربسته موجود نبوده است، دوربین‌های ورودی شهرک از قبل‌تر خراب بوده و دوربین‌هایی که منتج به این مجموعه می‌شده است، توسط کارآگاهان تخلیه شده است.

در ماموریت دستگیری قاتل یا قاتلان این هنرمند برای نخستین بار از سگ‌های ویژه کشف قتل استفاده شد تا رد زنی‌هایی را بر اساس رد خون مقتولین در مسیر فرار قاتلان پیدا کنند. همچنین بالغ بر ۴ هزار خط تلفن مورد رصد قرار گرفته است.

خبرهای متناقض درباره هویت قاتل

در حالی که پلیس خبر دستگیری قاتل داریوش مهرجویی و همسرش را اعلام کرده درباره هویت این فرد و همدستان او و همچنین انگیزه آنها اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است. خبر دستگیری قاتل داریوش مهرجویی و همسرش بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان از سوی سخنگوی پلیس اعلام شد البته هنوز اطلاعات زیادی در این باره به صورت رسمی منتشر نشده و انگیزه جنایت و هویت قاتلان به طور کامل مشخص نیست.

از فردای روز قتل داریوش مهرجویی و همسرش اخباری درباره دستگیری قاتلان منتشر می‌شد. ابتدا خبری در فضای مجازی پیچید مبنی بر اینکه قاتل در منطقه مرزی دستگیر شده است اما این خبر از سوی پلیس تکذیب شد.

پس از آن خبر مشابه دیگری منتشر شد که پلیس باز هم آن را تایید نکرد تا اینکه بالاخره صبح امروز سردار منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس، گفت: «دقایقی پیش قاتل اصلی داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر که جزو دستگیرشدگان پلیس بود پس از انجام اقدامات فنی و تقاطع‌گیری شناسایی و به قطعیت رسید. بازجویی‌ها کماکان برای شناسایی همدستان و زوایای پنهان این قتل در حال انجام است.»

در همین حال همشهری آنلاین باغبان سابق داریوش مهرجویی را به عنوان قاتل معرفی کرد و نوشت: «باغبان سابق ویلای مهرجویی از مدت‌ها قبل بر سر مسائلی با قربانیان اختلاف داشت و از اولین کسانی بود که به عنوان مظنون توسط پلیس دستگیر شد. او همچنین کسی بود که سال گذشته اقدام به سرقت از خانه مقتولان کرده بود و از آنجا که قربانیان متوجه ماجرا شده بودند، با آنها اختلاف داشت.

این اختلافات تا جایی ادامه داشت که مرد جنایتکار حتی یک بار همسر داریوش مهرجویی را با چاقو تهدید کرده بود. در حالی که شواهد محکمی علیه این مرد به دست آمده بود، وی اعتراف نمی‌کرد تا اینکه حوالی ساعت ۳بامداد امروز لب به اعتراف گشود و اسرار قتل داریوش مهرجویی و همسرش را فاش کرد.

او اعتراف کرد که پس از قتل قربانیان مقداری اموال از خانه آنها به سرقت برده‌ که بخشی از این اموال توسط پلیس کشف شده است.»

این خبر نیز تاکنون تایید یا تکذیب نشده و به نظر می‌رسد دست داشتن باغبان از احتمالاتی است که باید برای قطعی شد آن منتظر تکمیل شدن تحقیقات و اعلام رسمی ماند.