قهرمانی دختران ایران بر قله فوتسال آسیا

 پایگاه خبری نمانامه: دختران ایران، بار  دیگر  شگفتی  آفرین شدند. این بار نه در تکواندو نانو و ریاضیات، در  فوتسال. آنهم  برای دومین بار. ایران دیشب برای دختران سفید پوش اردیبهشتی، گریست و شادی کرد. برای دومین بار پیاپی، تیم ملی فوتسال بانوان ایران موفق شد در یک بازی دیدنی در فینال رقابت های فوتسال آسیا در تایلند، با شکست تیم قدرتمند ژاپن، به عنوان قهرمانی رقابت ها دست یابد. بانوان فوتسالیست کشورمان که تکنیکی ترین بازیکنان فوتسال قاره کهن به شمار می روند، ۵ بار دروازه تیم ملی ژاپن را فتح کردند تا افتخار فوتسال آسیا، همچنان بی رقیب بتازد.

قهرمانی بانوان فوتسالیست با حجاب ایران در حالی صورت گرفت که شبکه های تلویزیونی کشورمان به دلیل محدودیت های موجود، امکان پخش تصاویر و فیلم بازی ها را نداشته و یکی از مهم ترین افتخارات جامعه فوتبال کشورمان در سال ۲۰۱۸ میلادی، با کم ترین واکنش اهالی رسانه و فوتبال و برخی از مسئولان همراه شد. اگر چه وزیر ورزش و رییس جمهور، ساعاتی پس از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در آسیا، پیام تبریک صادر کردند، اما جز چند بخش کوتاه در قسمت های خبری صدا و سیما، این رویداد بزرگ، بازتاب شایسته ای پیدا نکرد. اما لحظه به لحظه بر شمار پست های اینستاگرامی تبریک سلبریتی های ایرانی و عموم کاربران ایرانی این شبکه افزوده می شود.

 

بازتاب قهرمانی دختران ایرانی در صفحه اول روزنامه های امروز

 

 

متن پیام تبریک اینستاگرامی مهناز افشار، پر فالور ترین کاربر ایرانی در پی قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران

 

تهمینه میلانی: تبریک به دختران نازنین وطنم . می دانیم با کمبود امکانات ، چه تلاشی کردید عزیزان .

 

 

تبریک علی کریمی به بانوان قهرمان ایران

پس از پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا از سوی AFC به فرشته کریمی، سارا شیربیگی و نسیمه غلامی جوایزی اهدا شد. فرشته کریمی ملی‌پوش کشورمان به عنوان ارزشمندترین بازیکن این پیکارها شناخته شد. سارا شیربیگی و فاطمه اعتدادی نیز به عنوان بهترین گلزنان این مسابقات معرفی شدند. دو بازیکن ژاپن و تایلند نیز همانند اعتدادی و شیربیگی ۹ گله بودند.

 

فرشته کریمی، برترین فوتسالیست زن آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی شد

 

 

تمجید سردار آزمون و رییس جمهور از فرشته کریمی، برترین فوتسالیست زن آسیا

در پی قهرمانی دختران باغیرت ایرانی در رقابت های قهرمانی فوتسال آسیا،  موجی از پیام های تبریک توسط سلبریتی های ایرانی اینستاگرام و شبکه های اجتماعی منتشر شد و شماری از این تبریک های دیجیتالی روی هشتگ فوتسال و غیرت تگ شد.

 

قهرمانی فوتبالیست های زن ایران در رقابت های آسیایی، بازتاب گسترده ای در رسانه های ژاپن و آسیا داشت

 

 

تصویری از لحظه بالا بردن جام قهرمانی فوتسال زنان آسیا توسط بانوان با حجاب و با غیرت و توانمند ایرانی در تایلند

 

چگونه برای دومین بار، قهرمان آسیا شدیم؟

حضور طوفانی دختران تکنیکی فوتسال ایران در رقابت  های قهرمانی آسیا که با صعود مقتدرانه از گروه  و قلع و قمع تمام حریفان تا روز فینال همراه شد، حاصل یک کار جمعی با حوصله، هوشمندانه و مدیریت و برنامه ریزی حرفه ای در عرصه  ورزش و خرد جمعی است. کادر فنی عالی، اردوهای تدارکاتی عالی‌تر و از همه مهم تر، فعالیت مجدانه دختران بی ادعای ورزش ایران در مقایسه با بزرگان مستطیل سبز پر مدعای  ایرانی سبب شد تا بار دیگر، جام قهرمانی آسیا به تهران بیاید. فوتسال زنان ایران بعد از یک دوره رکورد نسبی سال گذشته مجددا همراه با مربی سابقش ماموریت جدیدش را استارت زد. دختران فوتسالیست ایرانی که قبل‌تر، قهرمانی آسیا را در سال ٢٠١۵ کسب کرده بودند، باید برای تکرار این عنوان و دفاع ار قهرمانی‌شان دوباره به میدان می‌رفتند.

 

به همین منظور هم تابستان ۹۶ بود که مظفر دوباره به فوتسال ایران بازگشت تا به عنوان یکی از اصلی‌ترین منجیان این تیم به دختران کشورمان کمک کند. اردوهای تیم ملی آغاز شد و در دوره‌های مختلف بازیکنان وارد کمپ می‌شدند. برگزاری ٨ بازی تدارکاتی و همچنین استفاده از مربیان کار بلد در کادر فنی تیم ملی و در کنار مظفر باعث شد تا تیم حسابی در بخش‌های محتلف بیمه شود.

 

پخته‌تر شدن بازیکنان قدیمی و همچنین ورود چند ستاره جوان تازه‌ نفس از دیگر محسنات تیم جدید بود. همچنین فدراسیون در اقدامی نو و مطلوب طی برنامه‌ای از اسپانسر تیم ملی هم رونمایی کرد تا بازیکنان با انگیزه بیشتری راهی رقابت‌ها شوند.

فوتسال ایران در جام کم توجهی!

رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک نوجوانان تنها دست‌آورد فوتسال زنان ایران در این رقابت‌ها نبود. فاطمه اعتدادی ماشین گلزنی تیم ملی با ٩ بار باز کردن دروازه تیم‌های مختلف توانست در صدر لیست گلزنان این تورنمنت قرار گیرد. با تمام این افتخارات اما سهم دختران ملی‌پوش ایرانی از نمایش داده شدن در رسانه ملی تنها بخشی از اخبار ورزش زنان بود و بس.