مجموعه داستان‌های کوتاه «مارگارت اتوود» منتشر شد

نمانامه: مجموعه جدیدی از داستان‌های کوتاه «مارگارت اتوود» که ناشر آن را بسیار شخصی توصیف کرده است، قرار است اوایل سال آینده منتشر شود. به نقل از گاردین، این مجموعه داستان کوتاه اولین بازگشت «اتوود» به داستان نویسی پس از کتاب «وصیت ها» در سال ۲۰۱۹ است.

این مجموعه داستان کوتاه با عنوان «دلرُبایان پیر در جنگل» شامل ۱۵ داستان خواهد بود که برخی از آنها برای اولین بار منتشر می شوند. عنوان این مجموعه برگرفته از داستانی است که قبلا در نیویورکر منتشر شده بود و درباره دو خواهر مسن در یک کابین خانوادگی در کنار دریاچه است.
«مارگارت اتوود» نویسنده برنده جایزه‌های معتبر ادبی، تاکنون ۵۰ اثر از جمله چندین رمان، داستان کوتاه و شعر به چاپ رسانده است و تاکنون میلیون‌ها نسخه از آثار او که به بیش از ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده‌ در سراسر جهان به فروش رسیده‌اند.
«اتوود» نخستین کتاب خود را که یک کتاب شعر بود در سال ۱۹۶۱ به چاپ رساند. «چشم گربه»(۱۹۸۸)، «الیاس گریس»(۱۹۹۶)، «آدمکش کور»(۲۰۰۰) و سه‌گانه «مدآدام»(۲۰۱۳-۲۰۰۳) از دیگر آثار این نویسنده هستند.
رمان «وصیت‌ها» که در سال ۲۰۱۹ به چاپ رسید و در حقیقت دنباله‌ای برای رمان «سرگذشت یک ندیمه» بود به سرعت به یکی از رمان‌های پرفروش تبدیل شد.
در سال ۲۰۱۹، رمان «وصیت‌ها» به طور مشترک با رمان «دختر،‌ زن،‌ دیگر» نوشته «برناردین اواریستو» نویسنده بریتانیایی به عنوان برنده جایزه بوکر معرفی شد. «‌اتوود»‌ پیش‌تر نیز برای رمان «آدمکش کور» این جایزه را در سال ۲۰۰۰ دریافت کرده بود. او با دریافت دوباره این جایزه در سال ۲۰۱۹ به سالمندترین نویسنده‌ای تبدیل شد که جایزه بوکر را به خود اختصاص داده است.
مجموعه داستان کوتاه جدید «دلرُبایان پیر در جنگل» از ۷ مارس ۲۰۲۳ توسط انتشارات وینتج منتشر می‌شود.