مستند «زیر حکم» در جشنواره زاگرب داکس!

نمانامه: به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم مستند سینمایی «زیر حکم» به نویسندگی و کارگردانی سعید کشاورز و تهیه‌کنندگی مهدی حسینی در اولین حضور جهانی خود در نوزدهمین دوره جشنواره مستند زاگرب کرواسی به نمایش در خواهد آمد. جشنواره مستند زاگرب موسوم به زاگرب داکس  ZagrebDox یکی از معتبرترین و تخصصی‌ترین جشنواره‌های مستند اروپاست.

این جشنواره از سال ۲۰۰۵ شروع به کار کرده و هر ساله مجموعه‌ای از مستندهای خلاق و مؤلف سراسر دنیا را که بر هر مورد جدید، شجاعانه، جدا از ایده‌های متداول و جسورانه تمرکز داشته و ساخته شده‌اند را گرد هم می‌آورد. نوزدهمین دوره زاگرب داکس، امسال از تاریخ ۲۶ مارس تا ۲ آپریل (۶ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲) در شهر زاگرب کرواسی برگزار می‌شود و مستند «زیر حکم» در بخش Sluzben Program به نمایش درخواهد آمد.

«زیر حکم» سومین فیلم مستند سینمایی سعید کشاورز پس از مستندهای «این مرد نیچه نیست» و «فوق ماراتن» است. کشاورز، کارگردانی فیلم‌های کوتاه داستانی «دُم اژدها» و «رو به شب» را نیز در کارنامه دارد. فیلم «دُم اژدها» در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب جایزۀ “بهترین فیلم کوتاه آسیایی” از جشنواره فیلم بوسان گردید.

«زیر حکم»، روایتی نزدیک از خانواده‌ای است که در آن، پدر خانواده به اعدام محکوم شده است. این فیلم به تأثیرات و پیامدهای مرتبط با این حکم و مجازات زندان می‌پردازد. پخش جهانی این مستند توسط میلاد خسروی، شرکت ۷ spring انجام می‌شود.

عوامل این مستند بلند عبارتند از:

نویسنده، فیلم‌بردار و کارگردان: سعید کشاورز، تهیه‌کننده: مهدی حسینی، تهیه‌کنندۀ اجرایی: محمدجواد ذوالقدر، تدوین: افشین شهسواری، آهنگ‌ساز: صبا ندایی، طراحی و ترکیب صدا: محمدحسین ابراهیمی، صدابردار: رامین رفیعی، دستیار کارگردان: مهدی احمدی، تحقیق و پژوهش: مینا بختیاری، تصحیح رنگ: رضا تیموری، دستیار تدوین: مرضیۀ مسائلی، دستیار صداگذار: مهدی ده‌نمکی، مدیر فنی استودیو صداگذاری: علیرضا نکولعل، عکاس: زینب احمدی، طراح لوگو: نوید جهوانی، طراح پوستر: فرهاد همتی، مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز