کمند امیرسلیمانی:

می‌خواهم کار نیمه تمام زهره فکورصبور را تمام کنم

نمانامه: شنبه ـ پنجم تیر ماه ـ رسما اعلام شد که کمند امیرسلیمانی نقش نیمه تمام زنده‌یاد زهره فکورصبور را در سریال «بی‌همگان» تمام می‌کند. امیرسلیمانی درباره علت پذیرش این نقش به ایسنا گفت: فقط می‌خواهم کار نیمه تمام مرحومه فکورصبور را در این دنیا به پایان برسانم و قبول این کار، بیشتر برایم حکم انجام یک مسوولیت را داشت تا بازیگری.
.
امیرسلیمانی با اعلام اینکه هنوز مقابل دوربین «بی‌همگان» به تهیه‌کنندگی مهران مهام نرفته است، توضیح داد: زمانی که خانم زهره فکورصبور فوت کردند، من بنا به آشنایی که با دوستان گروه «بی‌همگان» داشتم، خیلی سریع فهمیدم اولین گزینه‌ای که برای نقش ایشان انتخاب شد، بنده هستم.
.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه زمانی که مرحومه فکورصبور در قید حیات بودند، ارتباطی با ایشان نداشتم و وقتی که برای ادامه نقششان انتخاب شدم، احساس کردم ایشان در این جهان یک کار نیمه تمام دارند و آن هم سریال «بی‌همگان» بود. با خودم گفتم پس حالا که من انتخاب شدم حتما حکمتی وجود دارد و باید کار نیمه تمامش را به پایان برسانم؛ بنابراین پذیرفتن این کار که کمی هم برایم سخت بود، بیشتر حکم وظیفه داشت.
.
امیرسلیمانی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون پلان‌هایی که فکورصبور بازی کرده را دیده‌؟ گفت: خیر ندیده‌ام و اصلاً نمی‌خواهم ببینم چون ترجیح می‌دهم و باید احترام بگذارم. ایشان مدل خودش را بازی کرده و من هم احترام می‌گذارم و از این پس که نقش ایشان را ادامه خواهم داد، سعی می‌کنم خود کمند امیرسلیمانی باشم، اما بیسِ بازی این نقش، یکسری ویژگی‌ها دارد که من هم باید طبیعتاً با همان ویژگی‌ها آن را ایفا می‌کنم و همان شخصیت را بازی می‌کنم؛ در نتیجه مسئله دوری نیست. باز هم تأکید می‌کنم که هدفم برای این حضور فقط به پایان رساندن کار نیمه تمام خانم فکورصبور بود. خدا رحمتشان کند.
.
این بازیگر در پایان اعلام کرد: هنوز کارم را در «بی‌همگان» شروع نکردم و به‌زودی قرار است مقابل دوربین بروم، اما این روزها مشغول بازی در سریال «محرمانه» هم هستم.
.
سریال «بی‌همگان» برای پخش از شبکه سه سیما در حال ساخت است. این مجموعه در ابتدا توسط بهرنگ توفیقی کارگردانی شد، اما با پایان قرارداد این کارگردان با این پروژه، از ابتدای سال ۱۴۰۱ ادامه ساخت به اصغر هاشمی سپرده شد.
.
زنده‌یاد زهره فکورصبور دهم اسفند ماه ۱۴۰۰ در حالی به طور ناگهانی درگذشت که نقشش در سریال تلویزیونی «بی‌همگان» ناتمام مانده بود.