نخستین جشنواره ملی نماهنگ فجر

پایگاه خبری نمانامه: رضا مهدوی مجری کارشناس «شب موسیقی» امشب میزبان داوران نخستین جشنواره ملی نماهنگ فجر می شود.
به گزارش رسیده، به مناسبت نخستین جشنواره ملی نماهنگ فجر که عصر دیروز (شنبه ششم بهمن) در مرکز همایش‌های موسیقی صداوسیما برگزار شد، برنامه امشب «شب موسیقی» با حضور افشین علا، حمید رضا نوربخش و دکتر مریم جلالی از داوران این جشنواره به بررسی این موضوع اختصاص دارد.
همچنین در بخش گزارش برنامه امشب، با حسین پرنیا یکی از داوران بخش رقابتی نخستین جشنواره ملی نماهنگ، سعید اردیانی آهنگساز و احمد رضا ضابطی یکی از داوران بخش رقابتی جشنواره گفتگو شده است.
نماهنگ یا کلیپ، گونه ای از تلفیق موسیقی و تصویر است که برای انتقال پیام به مخاطب بسیار کاربردی و پرطرفدار است و این روزها به شدت در حال تولید و پخش از رسانه های مختلف از جمله تلویزیون می باشد؛ درآیتم«چهل سالگی» امشب «شب موسیقی» تاریخچه ای از تولید نماهنگ به مخاطبان ارائه می شود.
آثار نخستین جشنواره ملی نماهنگ فجر با موضوعات وحدت ملی، تصویر حضور مردم در تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی، استعمار نوین، تهاجم و نفوذ، مقاوت و فردای انقلاب مورد ارزیابی قرار گرفته است که نزدیک به ۱۰۳۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره راه یافته است که ۱۵۰ اثر منتخب شده و از بین این آثار ۴۰ اثر برگزیده شده است.
«شب موسیقی»یکی از برنامه های «شب های هنر» است که به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، پیرامون مسائل موسیقی، یک شنبه شب ها ساعت ۲۳ به طور زنده، از شبکه چهار سیما پخش می شود.