پایان مدیریت صدا و سیما بر شبکه خانگی؟

نمانامه: اختلافات صدا و سیما و وزارت ارشاد بر سر مدیریت شبکه خانگی وارد مرحله تازه‌ای شده و وزیر ارشاد از موافقت با پیش‌نویس این وزارت‌خانه برای مدیریت این مجموعه خبر داد.
به گزارش تسنیم اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هیئت دولت، در خصوص تعیین تکلیف نمایش خانگی گفت: «آنچه که در بسترهای برخط نمایش خانگی پخش می‌شود، اعم از فیلم سینمایی، تئاتر، انیمیشن، موسیقی و… عمدتاً محصولاتی است که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همه معترفند که محدوده اینها ذاتاً متعلق به وزارت ارشاد است.
تنها موردی که محل اختلاف میان صداوسیما و وزارت فرهنگ بوده، بخش سریال‌ است که آن هم موضوع نظارت بر آنها است که مطرح است.
مسائل مرتبط با نمایش خانگی تا سال ۱۳۹۹ برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود اما در انتهای دولت قبل مجلس در موضوع لایحه بودجه ۱۴۰۰ ورود کرد و سپس آن را در اختیار صداوسیما قرار داد. برای همین قبل از آنکه دولت تحویل ما شود، این حوزه در اختیار صداوسیما بود. اما بعد از اینکه مستقر شدیم، شورای محترم نگهبان در

لایجه بودجه ۱۴۰۱ بر این مصوبه ایراد گرفت و حذف شد. در حال حاضر مسئولیت نهایی این حوزه در ابهام به‌سر می‌برد البته بخش سریال‌ها به‌همان نحو است.
در حال حاضر ما جلسات فشرده‌ای برای تعیین تکلیف این حوزه با نهادهای بالا دستی داشتیم و در نهایت پیش‌نویس وزارت فرهنگ تقدیم شد که مورد بررسی، جمع‌بندی و در نهایت توافق قرار گرفته و منتظر ابلاغ نهایی آن هستیم. از آنجایی که هنوز ابلاغ نهایی صورت نگرفته است، در حال حاضر دو سه روش داریم که فعلاً تا زمان ابلاغ نظارت سریال‌ها توسط صداوسیما صورت بگیرد؛ راه حل‌های میانی نیز وجود دارد. اما طبق اخباری که دارم مصوبه نهایی صورت گرفته است و به‌زودی ابلاغ خواهد شد.»