«پرواز را به خاطر بسپار» و «شوفر» در جشنواره «میهودو» ژاپن

نمانامه: مستند «پرواز را به خاطر بسپار» و فیلم کوتاه «شوفر» به جشنواره «میهودو» ژاپن راه یافتند. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه‌ها، مستند «پرواز را به خاطر بسپار» به کارگردانی عمار باستان فرد و فیلم کوتاه «شوفر» به کارگردانی رضا نجاتی، هر دو به تهیه‌کنندگی حسین کاکاوند، محصول کاکو فیلم به بخش مسابقه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی رسانه‌های بصری جوانان «میهودو» ژاپن راه یافتند.

جشنواره بین‌المللی رسانه‌های بصری جوانان Meihodo یک جشنواره فیلم مستقل است که در جهت ترویج تلاش‌ها برای حفظ فرهنگ سنتی انسان‌گرایانه در سراسر جهان فعالیت می‌کند. هدف از این جشنواره حمایت از ساخته‌های کارگردانان جوان بین‌المللی با ایجاد بستری برای گفتگوهای فرهنگی بین تولیدکنندگان فیلم در سراسر جهان است. مستند

«پرواز را به خاطر بسپار» راوی زندگی مردی روستایی است که با نقاشی و رنگ آمیزی در دنیای پیرامونی خود سعی دارد زندگی زیباتر ببیند. فیلم کوتاه «شوفر» نیز داستان پسر نوجوانی را به تصویر می‌کشد که به اصرار پدر مجبور به یادگیری رانندگی می‌شود.

پنجمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌های بصری جوانان «میهودو» ژاپن ۱۹ تا ۲۸ آوریل (۳۰ فروردین تا ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) برگزار می‌شود.

مشاوررسانه‌ای: علی کشاورز