همکاری جدید علیرضا افخمی و داود هاشمی

پروژه سینمایی کارگردان «احضار» درباره سرنوشت عجیب یک شهید

نمانامه: علیرضا افخمی در تدارک ساخت فیلمی سینمایی درباره زندگی نظامی شهیدی از دوران دفاع مقدس است. فیلمی که داود هاشمی تهیه کنندگی آنرا به عهده دارد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، علیرضا افخمی این روزها مراحل تحقیق و نگارش فیلمی سینمایی درباره زندگی شهید حسن هداوند میرزایی از شهدای شهرستان پاکدشت را در دست اقدام دارد. شهید هداوند از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی در دوران جنگ بود که در مقطع اسارت و طی حادثه عجیبی توسط رژیم بعث عراق به شهادت رسید.
بر همین اساس، هفته گذشته افخمی و داود هاشمی تهیه کننده فیلم با حضور در شهرستان پاکدشت با محسن اردستانی فرماندار پاکدشت، امیر محمد ملایری مشاور پروژه و قنادزاده معاون امور فرمانداری این شهرستان دیدار و در خصوص مقدمات ساخت این پروژه سینمایی رایزنی کردند. ضمن اینکه در ادامه افخمی و هاشمی از روستاهای گلزار بالا و پایین و نمایشگاه های گل وگیاه جهت ایده برداری برای انتخاب لوکیشن فیلم دیدن کردند.
داود هاشمی درباره این پروژه گفت: «علیرضا افخمی این روزها مشغول تحقیق و بررسی زندگی شهید هداوند است و بزودی نگارش فیلمنامه را آغاز خواهد کرد و نام فیلم هم بزودی انتخاب خواهد شد. با توجه به همکاری خوب مسئولان فرمانداری شهرستان پاکدشت بویژه شخص فرماندار و همچنین ارتش جمهوری اسلامی، بسیار به تولید و خروجی این پروژه خوشبین هستم و امیدوارم قدمی در راستای تجلیل از مقام یکی از شهدای شاخص جنگ تحمیلی باشد».
به گفته او، امیر سرتیپ جانباز محمد ملایری از فرماندهان نیروی زمینی ارتش و از جانبازان ۷۰ درصد نابینای دوران هشت سال دفاع مقدس، به عنوان مشاور با این پروژه همکاری دارد.
این جدیدترین همکاری افخمی و هاشمی به ترتیب در جایگاه کارگردان و تهیه کننده پس از سریال های پربیننده ای مثل «پنجمین خورشید»، «پنج کیلومتر تا بهشت»، «احضار» و … محسوب می شود.