چک لیست کامل اجاره آپارتمان مبله

خبرگزاری آنا در خبری اعلام کرده است که اجاره آپارتمان مبله این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. به خصوص که با کاهش آمار مبتلایان کرونا، حجم سفرها بیشتر شده، خیلی از افراد ترجیح می‌دهند در آپارتمان مبله اقامت داشته باشند تا از حضور در کنار همسفرهایشان بیشتر لذت ببرند.

در این نوشته می‌خواهیم با هم مرور کنیم که موقع اجاره اقامتگاه مبله، باید به چه نکاتی توجه کنید و از چه چیزهایی مطمئن شوید تا سفر بهتر و ایده‌آل‌تری داشته باشید. پس با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.

چک لیست پینورست برای انتخاب و اقامت در آپارتمان مبله مناسب

تجربیات افرادی که تعداد زیادی اقامتگاه مبله اجاره می‌کنند، مثل مهمان‌هایی که از پینورست آپارتمان اجاره می‌کنند، نشان داده چقدر تجربه آدم‌های مختلف در اقامتگاه‌های متفاوت می‌تواند فرق کند.

مثلا نبود حوله حمام، دستمال توالت و صابون نشان می‌دهد مدیریت یا مالک به نیازهای اولیه و مهم مهمان توجهی ندارد.

این چک لیست می‌تواند به عنوان الگویی برایتان عمل کند تا از امکانات واحدتان مطلع شوید.

بدانید از یک اقامتگاه مبله چه انتظاراتی باید داشته باشید و هر واحدی چقدر امکانات دارد.

 

در سایت چک کنید که اقامتگاه چه چیزهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد

برخی سایت‌های اجاره اقامتگاه از نماد برای نشان دادن امکانات واحد استفاده می‌کنند. برخی دیگر توضیحات مفصلی می‌نویسند. بعضی‌ها هم ممکن است از بهترین حالت استفاده کنند یعنی ترکیب هر دو.

پینورست ترکیبی از هر دو را دارد.

در هر حالت که باشد باید دقت کنید و از امکانات مطمئن شوید و بدانید چه جور واحدی با چه امکاناتی را اجاره می‌کنید. ممکن است چیزهایی برای شما حیاتی باشد که باعث شود یک اقامتگاه برایتان بی‌نظیر باشد و اقامتگاه دیگر به هیچ وجه به دردتان نخورد.

در سایت چک کنید که آیا چیزهایی مثل ماشین لباس‌شویی، سیستم سرمایش و وای‌فای دائمی در اختیار مهمان قرار می‌گیرد یا نه.

هر سوالی داشتید از مالک، مدیر یا مسئول اقامتگاه بپرسید

سعی کنید پرسش‌های خود را از مالک بپرسید. مگر اینکه شرایط خاصی باشد و مثلا آخرین لحظات در حال سفر هستید.

ولی همیشه می‌توانید قبل از سفر با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و اگر در مورد قوانین خاصی مطمئن نیستید پرس و جو کنید.

عکس، پلان، ابعاد، طبقه، آدرس و نقشه اقامتگاه را با دقت ببینید

اگر سایت چند عکس دارد ولی شما را مطمئن نمی‌کند همیشه می‌توانید برای مشاهده بیشتر و دقیق‌تر عکس بیشتری بخواهید.

متراژ ملک و فضای طبقه را بپرسید. خصوصا اگر قرار است مدت نسبتا زیادی را در آنجا بمانید بهتر است این نکات را در نظر داشته باشید. برای اقامت‌های ماهانه پرسیدن این سوالات خیلی مهم و به‌دردبخور است و سرعت انتخابتان را بالا می‌برد. یا لااقل با سرعت بیشتری گزینه‌های به‌دردنخور را حذف می‌کنید.

در مورد قرارداد از میزبان سوال بپرسید

برخی میزبانان افرادی آرام هستند و ممکن است امور را ساده برگزار کنند. مثلا کلیدها را به محض ورودتان به شما تحویل دهند یا حتی آنها را در صندوق پستی یا زیر گلدان بگذارند! اما بعضی دیگر اینطور نیستند و ممکن است از شما انتظار داشته باشند تا حدی که توافق‌نامه امضا کنید.

می‌توانید قبل از اینکه میزبان از شما بخواهد قراردادی را امضا کنید از او بخواهید تا ابتدا آن را برایتان ایمیل کند تا بدانید چه چیزی را باید امضا کنید یا از مشاوران ما در پینورست بپرسید که آیا باید چیزی را امضا کنید یا نه.

هزینه‌های ریز اقامتگاه را بررسی کنید

بعضی اقامتگاه‌ها سرویس ناهار و شام و صبحانه دارند و بعضی با هزینه شما سرویس نظافت کامل با درخواست شما انجام می‌دهند. این خرده هزینه‌ها شاید همیشه واضح نباشند. اگر مطمئن نیستید خجالت نکشید و سوال کنید تا برایتان مشخص شود این هزینه‌هایی که پرداخت می‌کنید دقیقا شامل چه چیزی می‌شود.

آیا مثلا اینترنت و خدمات اضافی مثل خرید و شارژ لوازم آشپزخانه یا بهداشتی هم هزینه دارد؟

خلاصه که مطمئن شوید بابت چه چیزهایی هزینه می‌کنید و فراموش نکنید که مشاورهای پینورست همیشه یک تلفن با شما فاصله دارند.

ببینید طبق لیست در اقامتگاه باید چه چیزهایی وجود داشته باشد

بعضی اقامتگاه‌ها اقلامی که در واحد گذاشتند را لیست می‌کنند. از کارد و چنگال و ملحفه گرفته تا لامپ و نخ و سوزن! اگر جایی رفتید که اینطور بود حتما همان ابتدا این لیست را چک کنید و تیک جلوی هر وسیله را بزنید. اگر چیزی بشکند یا آسیب ببیند یا به هر شکلی میزبان بگوید آن وسیله متعلق به اقامتگاهش نیست، شما باید بابت آن هزینه بپردازید.

این مورد زمانی مهم‌تر می‌شود که شما برای اقامتی طولانی مدت (مثلا بیشتر از یک هفته) در جایی ساکن هستید. پس حتی اگر میزبان هم همچین لیستی نداشت شما به این قضیه دقت کنید و لیست را تهیه کنید تا بعدا به مشکل برنخورید.

البته مطمئن باشید که اقامتگاه‌های درجه یک پینورست قبلا بازرسی می‌شوند و عکس‌ها و امکانات تطابق پیدا می‌کنند. برای همین بد نیست قبل از اجاره ببینید که واحد مورد نظرتان نشان بازرسی از پینورست دریافت کرده یا نه.

به جزئیات اولیه با سخت‌گیری و دقت زیاد نگاه کنید

شاید برایتان سوال باشد که آیا باید در بدو ورود چیزهایی مثل دستمال توالت، صابون، آب بطری و جای کیسه‌ای در اقامتگاه وجود داشته باشند یا نه. اگر نظر ما را بخواهید باید باشند چون همین دقت به امور کوچک و فراهم کردنشان حس خوبی را در شما ایجاد می‌کند: اینکه میزبان به شما فکر کرده. حالا تصور کنید اگر از راهی طولانی هم رسیده باشید. مسلما خسته هستید و نوشیدن چایی گرم می‌چسبد. اگر این اقلام اولیه فراهم باشند مطمئن باشید باز هم برای سفر بعدی‌تان به این مقصد قطعا از این اقامتگاه استفاده خواهید کرد.

 

حالا اگر این اقلام در واحد نبودند می‌توانید به راحتی از میزبان بخواهید تا آنها را برایتان فراهم کند.

با پینورست در تهران آپارتمان مبله درجه یک رزرو کنید

با پینورست بهترین آپارتمان‌های مبله تهران را می‌توانید با چند کلیک ساده پیدا کنید.

اجاره روزانه آپارتمان تهران یکی از آن کارهای پر استرس است چون کیفیت اقامتگاه‌ها یک‌دست نیست. بهترین راه این است که در لیستی از آپارتمان‌ها بگردید که هم امتیازهای بالایی دریافت کرده‌اند، هم به صورت دوره‌ای بازرسی می‌شوند و هم میزبان‌های حرفه‌ای با سابقه مهمان‌نوازی دارند. برای همین پیشنهاد ما این است که سراغ لیست اقامتگاه‌های درجه یک پینورست بروید!