گفت وگو با «سحر الهی» بازیگر و اینفلوئنسر

گفت و گو: برومند شکری

نمانامه: در چند سال اخیر فعالیت در فضای مجازی از قالب سرگرمی و تبلیغات به فضایی برای کشف استعداد افرادی تبدیل شده است که به هر دلیلی در سینما و تلویزیون چنین فرصتی را نتوانسته اند بدست بیاورند و اکنون برخی از آنها به چهره های معروفی در شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند. سحر الهی را به واسطه فعالیت های گسترده ای که در این فضا دارد، سالهاست که می شناسم و در همین رابطه گفت و گوی کوتاهی با وی داشته ام که در ادامه می خوانید.

خودتان رو برای مخاطبای ما معرفی کنید؟

سحر الهی متولد ١١ خرداد ٧۶ در تهران، دارای مدرک لیسانس میکروبیولوژی هستم و در حال حاضر در رشته روانشناسی تحصیل می کنم. از سن ١۶ سالگی وارد کار مدلینگ شدم. از برند های داخلی و خارجی تا تیزر های تبلیغاتی و موزیک ویدئو هنرمندانی چون؛ محمدرضا گلزار، فرزاد فرزین، رضا ملک زاده، تی ام بکس و… همکاری داشته ام. فعالیت هنری حرفه ای در تئاتر و سینما هم در رزومه خودم دارم و الان نزدیک به ٨ سال است که به حرفه بلاگری و  تولید محتوای طنز و اجتماعی در شبکه های اجتماعی مشغول هستم.

چی شد که به فعالیت در اینستاگرام رو آوردید و از چه زمانی این فعالیت را جدی گرفتید؟

اوایل که مدل بودم فقط برای من جنبه سرگرمی داشت و عکس های خودم را منتشر می کردم و البته مورد استقبال قرار می گرفت. با توجه به شرایطی که داشتم، زمانی برای تولید محتوا نداشتم. کم کم متوجه شدم این پلتفرم جایی برای کارهای بزرگ و همچنین فضایی برای دیده شدن است. به همین دلیل فعالیت مدلینگ را رها کردم و بلاگری و اینفلوئنسری را ادامه دادم.

برای اینفلوئنسر شدن باید چه ویژگی‌هایی داشت؟

به نظرم مهم ترین ویژگی برای اینفلوئنسر شدن، خلاق بودن و دارای یک سبک جدید داشتن است. به نظرم هر فردی اگر در هنر و استعدادی که دارد فعالیت کند، خیلی موفق تر می شود. ویژگی دومی که به نظرم اهمیت دارد، استمرار و پیگیری و تسلیم نشدن است.

چه تفاوتهایی بین اینفلوئنسر های خارجی و ایرانی هست؟

فعلا که این اپلیکیشن در کشور ما فیلتر است و هیچ مقایسه ای نمی توان داشت. ولی باید قدردان همکارانی بود که در ایران با وجود این همه محدودیت در حال تولید محتوا هستند.

آیا اینفلوئنسری را می توان یک شغل آینده دار به حساب آورد؟

در همه جای دنیا شغل اینفلوئنسری جزو مشاغل پر درآمد است. ولی در ایران با توجه به فیلترینگ شبکه های اجتماعی و محدودیت هایی که وجود دارد نمی توان چنین حرفه ای را به عنوان یک شغل به حساب آورد.

خانواده در ابتدا چه نظری در مورد فعالیت شما داشتند؟

از روز اول حامی من بودند و همیشه کمکم کردند.

با توجه به اینکه اینفلوئنسر به معنی تاثیرگذار است، به نظر خودتون در این مدت چه تاثیری داشته اید؟

به نظرم این سوال را باید مخاطبانم پاسخ دهند. ولی فکر می کنم با توجه به دنبال کننده های میلیونی و همچنین کامنت ها و پیامهایی که به دستم می رسد، بازخورد خوبی داشته است.

چه پیشنهادی به علاقه مندان این حرفه دارید؟

خود واقعیمان باشیم. مردم از چهره های غیر واقعی خیلی زود پراکنده می شوند.