فرهاد هراتی برنده «مسابقه جهانی موسیقی» شد

پایگاه خبری نمانامه: با اعلام نتایج مسابقه جهانی موسیقی فرهاد هراتی از ایران مدال طلا و پنج هنرمند ایرانی دیگر مدال‌های نقره و برنز این مسابقات را از آن خود کردند.

به گزارش ایرنا، جایزه جهانی موسیقی هرسال برگزار می شود و در سال ۲۰۲۲ فرهاد هراتی از ایران توانست در کنار دیگر آهنگسازان و نوازندگانی از کشورهای قطر، نروژ، هند، روسیه،آمریکا، استرالیا، تایوان و جمهوری چک مدال طلای این مسابقه جهانی را برای آهنگسازی آلبوم زمین مقدس در ژانر موسیقی سینماتیک و کرال از آن خود کند.
در سال گذشته نیز این آهنگساز موفق به کسب مدال نقره مسابقات گلوبال موزیک اواردز برای آهنگسازی آلبوم اعتقادات پنهان شده بود.
جایزه جهانی موسیقی یا گلوبال موزیک اواردز به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل از سال ۲۰۱۱ در آمریکا پایه‌گذاری شده است و هر سال به ۹ هنرمند موسیقی، نشان طلا اعطا می‌کند.
طی این سال ها هم هنرمندان ایرانی بسیاری موفق به دریافت جوایز مختلف از این مسابقه شده اند.
آلبوم‌های حد صفر، خورشید اقیانوس آرام، خلوت خاکستری، بانوی سایه‌ها، فصل سکوت ، زمین مقدس و فرشتگان از آثار منتشر شده فرهاد هراتی می باشد. در این دوره از مسابقات احمد میرمعصومی و اسماعیل الله دادیان برنده مدال نقره، حامد نیک نفس ، پژمان بلورچی و فرید حامدی برنده مدال برنز شده اند.

زندگینامه:

فرهاد هراتی متولد ۵ بهمن ۱۳۴۸، فارغ التحصیل علوم آهنگسازی از مؤسسه دانشگاهی رسام هنر و پیانیست، سولسیت تنور، آهنگساز، بنیان گذار و رهبرگروه کُر نامیرا می باشد.
این هنرمند با تدریس مبانی علوم آهنگسازی، پیانو و آواز، هنرجویان بسیاری را طی ۳۳ سال گذشته، تعلیم داده است. ضمن آنکه سال های بسیاری را صرف تعلیم و تربیت خوانندگان کُر نموده است.
به ابتکار او، گروه کُر نامیرا به عنوان اولین گروه کُر مستقل و غیر دولتی پس از انقلاب در سال ۱۳۷۵ تأسیس شد. وی به همراه گروه اش در هجدهمین جشنوارۀ موسیقی فجر (بهمن ۱۳۸۱) در مسابقات کُر به عنوان گروه برتر برگزیده شد و در جشنواره سال ۹۰ و ۹۴ به عنوان گروه میهمان حضور داشت.
او همچنین سالها به عنوان داور مسابقات کُر دانش آموزی ایران فعالیت کرده است و نیز برای چندین فیلم، کلیپ و انیمیشن آهنگسازی نموده است.
فرهاد هراتی ضمن آهنگسازی با مضامینی بسیار متفاوت از یکدیگر، طی ۲۲ سال گذشته اجرای بیش از ۳۸ کنسرت مختلف به عنوان رهبر گروه کُر و خوانندگی سولوی بعضی از ساخته هایش را عهده دار بوده است.