محوریت صلح دستور کار «دفتر موسیقی» قرار گرفت

نمانامه – علیرضا قزوه شاعر و مدیر دفتر موسیقی، سرود و شعر سازمان صدا و سیما در حاشیه اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک این سازمان در سومین روز از برگزاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر بیان کرد: مجموعه ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما طی دو سال اخیر که مدیریت دفتر موسیقی و سرود سازمان به عهده جناب نراقیان بود نهایت تلاش خود را انجام داده که به رهبری ارکستر آرش امینی، خوانندگی امیرحسین سمیعی و حضور تعدادی از نوازندگان توانمند کشورمان، اثری را در پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تولید کند. اثری که اشعار آن متعلق به جناب علی محمد مودب است و امروز ما شاهد اجرای بخش‌هایی از آن در چارچوب سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر هستیم.

وی افزود: کنسرتی که امشب مخاطبان شاهد برگزاری آن بودند، از جمله برنامه‌هایی است که گروه اجرایی در شرایط دشواری آن را روی صحنه برد چرا که تعدادی از نوازندگان گروه درگیر کرونا شدند و این نگرانی در بدنه ارکستر ایجاد شده بود که نتوانیم برنامه را برای کنسرت امشب برسانیم. اما بسیار خوشحالم که هنرمندان این مجموعه همت کردند و در شرایطی سخت به احترام شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی توانستند کنسرت را اجرا کنند. من امیدوارم اجرای چنین برنامه‌ای بازهم شرایط اجرای برنامه‌های موسیقایی دیگر با موضوع شهید سلیمانی را فراهم کند کما اینکه بنده بر این باورم مقام والای این شهید بزرگوار به قدری ارزشمند است که بتوانیم علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز برای تولید آثار موسیقایی با موضوع حاج قاسم کارهایی را انجام دهیم.

مدیر دفتر موسیقی، سرود و شعر سازمان صدا و سیما درباره فعالیت‌های پیش روی مجموعه تحت مدیریت خود در ماه‌های آتی توضیح داد: عمده تلاش بنده و همکارانم در دفتر موسیقی، سرود و شعر سازمان صدا و سیما این است که بتوانیم شرایطی را برای حضور نمایندگان فرهنگی کشورهای دیگر در ایران برای بازدید از تمرینات و تولیدات ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما فراهم کنیم که بتوانیم در این راستا گام‌هایی برای تشکیل و اجرای پروژه‌های مشترک موسیقایی با محوریت «صلح» برداریم.

قزوه گفت: این فعالیت‌های به طور حتم در مسیر دیپلماسی فرهنگی است که می‌تواند مقدمات حضور ارکسترهایی چون ارکستر سازمان صدا و سیما در کشورهای دیگر برای انجام پروژه‌های بین‌المللی را فراهم کند. این در حالی است که از زمان ورود بنده به دفتر موسیقی سازمان، حدود ۵۵ قطعه موسیقایی با موضوع دهه فجر تولید و در شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی نیز پخش شد. شرایطی که به طور حتم با موضوعات مختلف دیگر در دستور کار ما قرار دارد.

منبع: مهر