«روایت جنگ در دل جنگ» نوشته انیس دوویکتور

پایگاه خبری نمانامه: نامزدهای سی و نهمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در گروه «هنر» معرفی شدند و یک اثر از انتشارات بنیادسینمایی فارابی نامزد دریافت جایزه شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کتاب «روایت جنگ در دل جنگ» با نگاهی به مستندهای شهید سید مرتضی آوینی در بخش موضوع «هنرهای نمایشی» نامزد دریافت جایزه از سی و نهمین دوره جایزه کتاب سال در گروه «هنر» شد.

این کتاب تألیف دکتر انیس دوویکتور استاد دانشگاه سوربن است. محمدمهدی شاکری مترجم و مریم امینی سرویراستار آن بوده‌اند و ترجمه و انتشار این کتاب در چارچوب همکاری بنیاد سینمایی فارابی، انتشارات واحه و انجمن ایران‌شناسی فرانسه در ایران (ایفری) به انجام رسیده است.

در بخش موضوع «هنرهای نمایشی» نیز ۱۲ کتاب به عنوان نامزد شناخته شدند و مراسم پایانی سی‌ونهمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

کتاب روایت جنگ در دل جنگ، پیش‌تر به عنوان کتاب برگزیده موسسه کتاب و ادبیات ایران در حوزه مستندنگاری انتخاب شده بود.  به ادعای بنیاد فارابی در سه سال اخیر انتشارات این نهاد ۷ عنوان کتاب و ۷ عنوان فصلنامه سینمایی فارابی منتشر کرده است که کتاب «روایت جنگ در دل جنگ» یکی از این کتاب‌ها می‌باشد.