«قدرت سگ» بهترین فیلم نگاه منتقدان ونکوور

نمانامه: منتقدان فیلم ونکوور فیلم سینمایی «قدرت سگ» ساخته جین کمپیون را به عنوان بهترین فیلم بین‌المللی سال ۲۰۲۱ انتخاب کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، فیلم قدرت سگ با بازی بندیکت کامبربچ، کرستین دانست، کودی اسمیت-مک فی و جسی بلمونس که ۱۲ نامزدی اسکار را در کارنامه دارد، با عبور از سد رقیبانی چون کودا و بلفاست، به عنوان بهترین فیلم بین‌المللی سال ۲۰۲۱ از نگاه منتقدان فیلم ونکوور انتخاب شد.

فیلم قدرت سگ داستان یک دامدار کاریزماتیک به نام فیل بربانک (بندیکت کامبربچ) را دنبال می‌کند که پس از آن که برادرش همسر جدید (کریستین دانست) و پسر جوانش را با خود به مزرعه می‌آورد، با آنها دچار تنش می‌شود. این فیلم توسط جین کمپیون نوشته و کارگردانی شده است؛ کارگردانی که شیر نقره‌ای جشنواره ونیز را برای کارگردانی در کارنامه دارد. از دیگر فیلم‌های معروف این کارگردان ۶۷ ساله می‌توان به پیانو (۱۹۹۳)، فرشته‌ای سر میز من (۱۹۹۰)، پرتره یک بانو (۱۹۹۶)، دود مقدس (۱۹۹۹)، بالای دریاچه (۲۰۱۳) و ستاره فروزان (۲۰۰۹) اشاره کرد.

منتقدان فیلم ونکوور همچنین دنی ویلنوو کارگردان تل ماسه را به عنوان بهترین کارگردان سال انتخاب کردند و عنوان بهترین فیلمنامه سال را برای فیلم به بالا نگاه نکن به آدام مک کی و دیوید سیروتا دادند.

در شاخه بازیگری نیز اندرو گارفیلد برای فیلم تیک، تیک، بوم! و اولیویا کلمن برای فیلم دختر گمشده عنوان بهترین بازیگر مرد و زن را به خود اختصاص دادند.

فهرست کامل برترین‌های سینمای بین‌الملل سال ۲۰۲۱ را از نگاه منتقدان فیلم ونکوور:

بهترین فیلم بین‌المللی: قدرت سگ

بهترین کارگردان: دنی ویلنوو برای تل ماسه

بهترین فیلمنامه: آدام مک کی و دیوید سیروتا برای به بالا نگاه نکن

بهترین بازیگر مرد: اندرو گارفیلد برای تیک، تیک، بوم!

بهترین بازیگر زن: اولیویا کلمن برای فیلم دختر گمشده

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: تروی کاتسور برای کودا

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: آن داود برای فیلم جرم

بهترین مستند: فرار

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: بدترین آدم دنیا