برندگان بیستمین دوره از جوایز انجمن جلوه‌های بصری

نمانامه: فیلم «تل ماسه» ساخته دنی ویلنوو جایزه بهترین جلوه‌های بصری سال برای یک فیلم بلند را از آن خود کرد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، برندگان بیستمین دوره از جوایز انجمن جلوه‌های بصری اعلام شد و چهار جایزه از جمله جایزه بهترین جلوه‌های بصری در یک فیلم بلند فوتورئال به فیلم تل ماسه اهدا شد.

این فیلم که ۳۰ مهر در سینماهای آمریکا و کانادا روی پرده رفت با بازی تیموتی شالامه، ربکا فرگوسن، اسکار آیزاک، جیسون موموآ، جاش برولین و زندایا داستان گروهی از خانواده‌های اشرافی را روایت می‌کند که برای به دست آوردن کنترل سیاره‌ای حامل یک منبع طبیعی ارزشمند، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

فیلم تل ماسه در ۱۰ شاخه از جمله بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. انجمن جلوه‌های ویژه که هر ساله با جوایزی از هنر و ابتکار در جلوه‌های بصری فیلم، انیمیشن، محصولات تلویزیونی، تبلیغات و بازی‌های ویدئویی تقدیر می‌کند، جایزه بهترین جلوه‌های بصری در شاخه انیمیشن را نیز به انیمیشن افسون (Encanto) اعطا کرد.

انیمیشن افسون که ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ (۳ آذر ۱۴۰۰) روی پرده سینماها رفت، درباره دختری به نام میرابل است که به عنوان تنها عضو خانواده خود از قدرت جادویی محروم بوده اما پس از وقوع یک اتفاق غیرمنتظره نقش منجی را برعهده می‌گیرد. افسون نیز در دو شاخه اسکار از جمله بهترین انیمیشن بلند نامزد دریافت جایزه شده است.