حضور فیلم سینمایی«هفت و نیم» در جشنواره فیلم بوسان

فیلم سینمایی«هفت و نیم» در بیست و چهارمین جشنواره فیلم بوسان به نمایش درآمد و با استقبال مخاطبان همراه شد.

جشنواره فیلم بوسان از بزرگترین و معتبرترین جشنواره فیلم آسیا از ۳ تا ۱۲ اکتبر در بوسان کره جنوبی درحال برگزاری است و فیلم سینمایی«هفت و نیم» به نویسندگی و کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی به عنوان نماینده سینمای ایران و افغانستان دراین جشنواره در روزهای ۶، ۱۰ و ۱۱اکتبر به نمایش درآمد.

پس از سه نوبت نمایش این فیلم، نشست نقد و بررسی فیلم با حضور نوید محمودی، آناهیتا افشار ، ندا جبرائیلی ، دانشجویان سینما و مخاطبان برگزار شد.

بیشتر سوالات در این نشست پیرامون وضعیت و حقوق زنان در ایران بود و اینکه یک کارگردان مرد در ایران فیلمی زنانه ساخته است، برای آنان بسیار جالب بود. همچنین برخی از حاضران با اشاره به جهان شمول بودن مسائلی که در فیلم مطرح شده، تاکید کردند بسیاری از مشکلاتی که برخی شخصیت های فیلم با آن روبرو بودند در کشور های دیگر هم وجود دارد و مختص یک منطقه نیست.

این فیلم ماجرای زندگی هفت دختر افغانی و ایرانی را در هفت اپیزود به صورت سکانس پلان روایت می کند.«هفت و نیم» قصه دخترانی است که جمعه شب مراسم عروسی آنها برگزار شود اما هر کدام از آنها به نوعی درگیر مسئله ای هستند.

تاکنون برادران محمودی با فیلم های «هفت و نیم»،«چند متر مکعب عشق»، «رفتن» و«رونا مادر عظیم» در جشنواره فیلم بوسان حضور داشتند.