مراسم شب هفت داریوش مهرجویی و همسرش برگزار شد

نمانامه: مراسم شب هفت داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر به همت کانون کارگردانان سینمای ایران ساعت ۱۸ امروز (۲۹ مهر ۱۴۰۲) در خانه سینمای شماره ۲ با حضور اعضای این کانون برگزار شد.
در ابتدای این مراسم محسن امیریوسفی رئیس کانون کارگردانان سینمای ایران گفت: امشب دور هم جمع شدیم تا یاد و‌ خاطره داریوش مهرجویی را زنده نگاه داریم، امیدوارم همان‌طور که در بیانیه کانون هم خوانده شده هر چه زودتر قانل یا قاتلین دستگیر شوند و صحبت‌ها در مورد قاتلین به بحث‌های سخیف جاروبرقی و ۳۰ میلیون تومان ختم نشود.
در بخش دیگر برنامه همچنین ثمین مسگران خواهرزاده داریوش مهرجویی پیامی را از طرف خانواده او قرائت کرد. همچنین ابوالحسن داودی گفت: به واقع می‌توانم بگویم در ابتدای مسیر کارمان داریوش مهرجویی راهگشای مسیر ما بود، این شانس برای من به وجود آمد در مقطعی با هم همکار و هم‌صحبت باشیم. من از هیچ کسی به اندازه مهرجویی سینما نیاموختم. مهرجویی از کارگردانانی بود که هم دانش و هم مخاطب را با هم در فیلم‌هایش داشت. او بلد بود همه ادا و اصول و جاه‌طلبی‌ها و تمایلات و خواسته‌هایش را کنار بگذارد تا مخاطب شاهد فیلم او باشد.
وی افزود: نمی‌دانم آیا اراده بزرگی برای این قتل بوده یا نه، اما این را به تجربه می‌گویم که هر گاه اراده‌ای علیه سینما به وجود آمده اتحاد سینماگران بیشتر شده و باید بگویم این اتفاقات فقط اتحاد اهالی سینما را بیشتر می‌کند. ما به شفافیت نیاز داریم تا پاسخ درست به این اتفاقات بدهیم تا به فراموشی سپرده نشود.
بهمن فرمان‌آرا، علیرضا شجاع‌نوری، مونا زندی‌حقیقی، ستاره اسکندری، ابراهیم شیبانی، علی حضرتی، سیف‌الله صمدیان، ابراهیم ایرج‌زاد، فریدون جیرانی، منیژه حکمت، وحید موساییان، حجت قاسم‌زاده‌اصل، بیتا منصوری، حسینعلی لیالستانی، علی رویین‌تن، بیژن میرباقری، علی مردانه، مازیار میری، علی دهکردی، نیما جاویدی، هنگامه حمیدزاده، دانش اقباشاوی، جمیل رستمی، مرتضی آتش‌زمزم، کیوان کثیریان، فائزه عزیزخانی، ابراهیم نقاش‌زاده، مصطفی آل‌احمد، ذبیح‌الله صمدی و… دیگر افراد حاضر در این مراسم بودند.
همچنین در خلال برنامه نوای شنیدنی موسیقی سنتور مهدی مرتضایی، رفیق صمیمی مرحوم داریوش مهرجویی شنیده می‌شد. در پایان، اعضای کانون به یاد این هنرمند فقید شمع روشن کردند و یاد او را گرامی داشتند.