نمایشنامه «کُتِلینا» به ترجمه و کارگردانی یاسمن طالبی

نمایشنامه «کُتِلینا» به ترجمه و کارگردانی یاسمن طالبی روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر روخوانی می شود.

به گزارش رسیده، جلسه نمایشنامه خوانی «کتلینا» نوشته هنریک ایبسن و با ترجمه و کارگردانی یاسمن طالبی ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در تالارِ مشاهیر مجموعه تئاتر شهر میزبان تمامی علاقه‌مندان خواهد بود.

ایرج تدین، مهدی ذره، مهشید زبردست، محدثه سیفی، مریم صبوری، حسن عسگری، محمد مرادی فر و حسین میرهاشمی هنرمندانی هستند که در این جلسه نمایشنامه‌خوانی به عنوان نقش‌خوان حضور دارند.

«کتلینا» نخستین نمایشنامه هنریک ایبسن نمایشنامه‌نویس شهیر نروژی است و روایت اصلی آن برگرفته از کودتای لوسیوس سرگیوس کتلینا از اعضای مجلس سنای رم در قرن اول پیش از میلاد است که برای براندازی جمهوری و کاهش قدرت مجلس سنا دست به کودتایی نافرجام زد.

هنریک ایبسن از شاخص‌ترین درام نویسان سال های پایانی قرن نوزدهم میلادی است که سبک نمایشی او عمدتاً بهره گیری از وجوه سمبولیستی در بستری رئالیستی است. از این چهره تاکنون نمایشنامه‌های «ستون های جامعه»، «هدا گابلر»، «خانه ی عروسک»، «پرگنت»، «اشباح»، «جان گابریل بورکمن» و «روسمرسهلم» به زبان فارسی ترجمه شده و بارها روی صحنه رفته است.

ورود برای تمامی علاقه مندان به این برنامه آزاد و رایگان است.