گروه موسیقی لیلی‎یان به سرپرستی پیمان سلطانی

پایگاه خبری نمانامه: کنسرت گروه لیلی‎یان به سرپرستی پیمان سلطانی و خوانندگی میثم کشاورز ملکی و محمود صالحی ۵ و ۶ دی در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.

در این کنسرت که با همراهی گروهی همخوانان خواهد بود قطعاتی همچون وطن من، نوروز، ای میهن، نگاه چرخان و … از ساخته‎های پیمان سلطانی اجرا خواهد شد.

پیمان سلطانی آهنگساز، رهبر ارکستر، نوازنده و نظریه‌پرداز موسیقی است. وی از سال ۱۳۶۷ به تدریس در حوزه‌های نوازندگی، مبانی آهنگسازی، آشنایی با مکتب‌ها، جنبش‌ها و جریان‌های موسیقی قرن بیستم، شناخت موسیقی، تاریخ موسیقی، تلفیق شعر و موسیقی، روش‌های نوین آواز خوانی، فلسفهٔ موسیقی معاصر و … پرداخت و از سال ۱۳۶۸ با اجرای کنسرت، خلق آثار موسیقی، سخنرانی، اجرای پرفورمنس، برگزاری مستر کلاس و ورک شاپ و هم‌چنین تألیف مقاله، نقد و پژوهش موسیقی در داخل و خارج از کشور فعالیت‌های خود را گسترش داد. سلطانی از سال ۱۳۶۸ سرپرست گروه موسیقی شبان‌رود و سرپرست گروه موسیقی شنیدستان بود و تا سال ۱۳۷۸ این دو ارکستر را اداره می‌کرد.

همچنین در سال ۱۳۷۲ انجمن موسیقی آغاز را تشکیل داد و برای پنج سال مدیریت آن را عهده‌دار بود. در سال ۱۳۷۱ برای تدریس به مرکز آموزشی سوره (برای تدریس در حوزهٔ نوازندگی، تئوری موسیقی و سلفژ) دعوت شد و دو سال فعالیت خود را در آن‌جا ادامه داد. سلطانی در سال ۱۳۷۱ در اولین دوره از فعالیت ارکستر مضرابی به رهبری و سرپرستی حسین دهلوی با این گروه به عنوان نوازنده همکاری کرد.

گروه موسیقی لیلی‎یان پنج‎شنبه و جمعه ۵ و ۶ دی ماه ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‎رود. علاقمندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.