سی‌ و هفتمین جشنواره موسیقی فجر

نمانامه – نخستین اجرای رسمی جشنواره موسیقی فجر با اجرایی از ارکستر سمفونیک صداوسیما به رهبری آرش امینی با اجرای قطعه‌ای از کارل نیلسن در تالار وحدت آغاز شد.

این اجرا در حالی جمعه ـ ۲۲ بهمن ماه ـ به روی صحنه رفت که تاثیرات آغاز موج جدید کرونا بر تعداد تماشاگران حاضر در تالار وحدت مشهود بود. قرار است در سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر ۳۰ درصد از صندلی ها بلیط فروشی شود.

اجرای «پوئم‌سمفونی سرباز» بخش دیگری از آیین افتتاحیه سی و هفتمین دوره جشنواره موسیقی فجر خواهد بود. پوئم‌سمفونی سرباز با یاد رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۹۹ توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تولید شد.

این اثر در ۶ موومان به نام‌های: سرباز، میهن، پیکار، پدر، الله اکبر و فتح تصنیف شده است.

قرار است در بخش دوم مراسم افتتاحیه، ارکستر سمفونیک تهران روی صحنه برود. نصیر حیدریان رهبر ارکستر ساعاتی قبل از آغاز مراسم به دلیل مثبت شدن تست کرونا مجبور است در این اجرا حضور نداشته باشد و فردی دیگر به عنوان رهبر ارکستر جایگزین او خواهد شد.

سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسن ریاحی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود.